پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

آشنایی با تفاوت های لمینیت و ایمپلنت دندان😁😁😁

فهرست مطالب

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”هدف از لمینیت دندان چیست؟” answer-0=”در صورتی که شما تمایل به جراحی دندان ندارید، یا اگر با روش های ساده تر می‌خواهید ظاهر دندان خود را اصلاح نمایید، پیشنهاد ما به شما عزیزان لمینت دندانی می باشد دلیل این .انتخاب تغییر در ظاهر لبخند شما است” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”هدف از ایمپلنت دندان چیست؟” answer-1=”یکی از مزایای کاشت ایمپلنت ماندگاری بسیار زیاد آنها است، در اکثر موارد اگر از ایمپلنت ها به خوبی نگهداری شود یک عمر دوام می یابند. ایمپلنت دندان لبخند خوبی به شما هدیه می کند و از بوی بد دهان جلوگیری می نماید.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

آشنایی با تفاوت های لمینیت و ایمپلنت دندان:

در گذشته، دندان‌های مصنوعی متحرک بهترین جایگزین دندان بودند،در حالی که در دوران جدید تمام بیماران به دنبال روش های بادوام تر و ماندگارتر می باشند.

باید توجه داشته باشید که دندان مصنوعی مستعد ترک خوردن و شکستگی می باشد و از آنجا که تنها گرانترین مدل ها می‌توانند به طور سفارشی متناسب با دهان بیمار باشند، بسیاری از استفاده کنندگان از دندان مصنوعی مجبورند از دندان‌های مصنوعی نامناسب و ناخوشایند استفاده کنند که تاثیر بسزایی روی صحبت کردن، غذاخوردن و اعتماد به نفس بیماران می گذارد.

با توجه به توضیحات گفته شده در بخش بالا لمینت‌ها مستقیماً به دندان‌های طبیعی بیماران وصل می باشند، از لیز خوردن جلوگیری خواهند کرد و دندان های افراد جلوه طبیعی دارد . ایمپلنت‌های دندانی از طریق جراحی، مستقیماً در استخوان فک قرار داده میشود بنابراین از ثبات بیشتری برخوردار هستند. و هر دو ظاهر واقع گرایانه‌تری به فرد خواهند داد که از دندان طبیعی آنها قابل تشخیص نمی باشد.

در زمان آشنایی با تفاوت های ایمپلنت‌ و لمینت، بدیهی است که هر دو مزایا و محدودیت‌هایی خواهند داشت. بنابراین در هر دو روش این امکان وجود دارد که به شما لبخندی که همیشه آرزو داشته اید را هدیه دهد.

هدف از گردآوری این مقاله آشنای عمیق‌تر شما با ایمپلنت‌های دندانی در مقایسه با لمینت‌ها است تا بدانیم که هر یک از موارد چه کاربردهایی دارند.

هدف از لمینیت:

در صورتی که شما تمایل به جراحی دندان ندارید، یا اگر با روش های ساده تر می‌خواهید ظاهر دندان خود را اصلاح نمایید، پیشنهاد ما به شما عزیزان لمینت دندانی می باشد دلیل این انتخاب تغییر در ظاهر لبخند شما است.

برخلاف ایمپلنت‌ها که از طریق جراحی در فک قرار می گیرد، لمینت‌ها در اصل پوسته‌های ظریف پرسلین می باشند که از ظاهر دندان‌های طبیعی شما الهام گرفته شده است. آنها به قسمت جلوی دندان شما متصل می شوند و این توانایی را دارند که خیلی آسان مشکلات زیبایی مانند تغییر رنگ، لب پر شدگی، دندان‌های کج و نامرتب و در هم ریختگی دندان‌ها را برطرف کنند. گاهی اوقات، می‌توان از آنها برای اصلاح مشکلات بایت و سایر مسائل گسترده‌تر استفاده کرد.

پیش از به کارگیری لمینت، دندانپزشک شما احتمالاً مقدار کمی مینای دندان را از جلوی هر دندان تراش می دهد. این باعث ایجاد فضای اضافی در دهان شما برای لمینت‌ها خواهد شد تا از ظاهر طبیعی آن اطمینان داشته باشند. در گام بعدی، دندانپزشک از دندانهای آماده شده شما قالب‌گیری می‌کند، سپس به آزمایشگاه دندانپزشکی می فرستد. حال این امکان وجود دارد که لمینت‌های سفارشی شما ساخته شود!

زمانی که در انتظار آماده شدن لمینت‌هایتان می باشید، این امکان وجود دارد که دندانپزشک شما مجموعه‌ای از روکش‌های رزینی موقت را جهت آشنایی و پذیرفتن ظاهر جدیدتان به شما بدهد. در ویزیت بعدی، لمینت‌ها شما بر روی دندان‌های شما قرار می‌گیرند، تا مطمئن شود جای هر لمینیت درست است یا خیر و قبل از اینکه آنها را در جای خود بچسبانید، تنظیمات لازم را بکار می گیرد.

هدف لمینت اصلاح ظاهر یک یا دو دندان است، دقیقا کاری که ایمپلنت انجام می دهد و یا با اصلاح کامل دهان لبخند شما را اصلاح می نماید.

توجه به این امر الزامیست که وقتی قرارگیری لمینیت در فک توسط چسب روی دندان انجام میشود ممکن است به مرور زمان سست شود. به همین دلیل، لمینت برای هر بیمار گزینه مناسبی نیست، به ویژه برای کسانی که در خواب دندان قروچه می‌کنند یا دندان‌هایشان را روی هم می‌سایند، زیرا این عمل منجر به تغییر مکان و شکستگی ناخواسته لمینت خواهد شد.

هدف از ایمپلنت:

ایمپلنت دندان یکی از بهترین پیشرفت ها و کاربردهای دندانپزشکی در صنعت دندانپزشکی طی 40 سال گذشته شناخته شده است. آنها یک گزینه طولانی مدت عالی برای بازیابی دندانهای آسیب دیده می باشند. یکی از مزایای کاشت ایمپلنت ماندگاری بسیار زیاد آنها است، در اکثر موارد اگر از ایمپلنت ها به خوبی نگهداری شود یک عمر دوام می یابند. ایمپلنت دندان لبخند خوبی به شما هدیه می کند و از بوی بد دهان جلوگیری می نماید. ایمپلنت می تواند به یکی از دلایل زیر انجام گیرد:

  • در راستای تعویض یک یا چند دندان از دست رفته بدون اینکه روی دندانهای مجاور موثر باشد.
  • کمک کننده در جهت کاشت دندان در قسمت از دست رفته دندان
  • کمک کننده در جهت بازگرداندن لبخند مطمئن به بیمار
  • کمک کننده برای بازگرداندن جویدن ، گفتار و هضم غذا
  • کمک کننده در جهت ترمیم یا تقویت بافت های صورت
  • ایمپلنت دندان به عنوان پشتیبان پل یا پروتز عمل می کند و آنها را ایمن تر و راحت تر می کند.

پیشنها ما به شما:

در صورتی که افراد شناخت کافی از این دو روش نداشته باشند و آشنایی با تفاوت های ایمپلنت و لمینت نداشته باشند در انتخاب گزینه ی مناسب دچار سردرگمی خواهند شد و هنگام مراجعه به پزشک اولین سوالی که به ذهنشان می رسد این است که کدام متد برایشان انتخاب هوشمندانه تری است؟ در پاسخ به چنین افرادی باید گفت که این دو روش هر کدام با عملکرد ویژه ای که دارند برای موارد خاص و ویژه ای بکار گرفته می شوند. بنابراین اساسا این سوال که کدام روش بهتر است سوال اشتباهی می باشد. بهترین پاسخ برای تصمیم درست این است که اگر می خواهید جای خالی دندان های از دست رفته را پر کنید روش ایمپلنت دندان را انتخاب نمایید و در صورتیکه هدفتان افزایش زیبایی دندان هایتان است و می خواهید رنگ زرد آن ها و لکه های موجود روی دندان ها را پوشش دهید می توانید از لمینت دندان استفاده نمایید.

مقایسه هزینه ایمپلنت دندان در مقابل لمینت:

ایمپلنت و لمینت دندان هر دو متناسب با دهان بیمار طراحی می شوند، به این معنی که هیچ کدام از آن ها مجموعه‌ای کاملاً یکسان نیستند. این بدان معناست که هزینه هر یک از نظر عواملی از جمله تعداد دندان‌هایی که باید تعویض شوند، اینکه آیا اقدامات تکمیلی (مانند پیوند استخوان) نیاز هست یا خیر، محل زندگی و یا دیگر موارد، به میزان قابل توجهی متفاوت می باشد.

هزینه ایمپلنت دندان در قیاس با لمینت معمولاً گرانتر می باشد. با این وجود، لمینت‌ها نباید گزینه ارزان در نظر گرفته شوند. از آنجا که لمینت‌ها برای طبیعی‌ترین شکل ممکن و متناسب بودن به صورت سفارشی برای دندان‌های فردی شما ساخته می‌شوند، می‌توانید انتظار پرداخت بیشتر از هزینه دندان‌های مصنوعی متحرک را داشته باشید.

بهترین راهنما شما قبل از انجام کار ایمپلنت و یا لمینت دندانپزشک شما است، بنابراین شما می‌توانید گزینه‌ای را که به آن نیاز دارید  و مناسب بودجه شما است را انتخاب کنید و اولین قدم‌های مسیر خود را به سمت لبخند زیباتر بردارید.

کلام آخر:

چه بخواهیم و چه نخواهیم لبخند یکی از اولین مواردی می باشد  که مورد توجه افراد است و اگر لبخندتان نشانگر دندان‌های از دست رفته، تغییر رنگ داده یا آسیب دیده باشد، لمینت یا ایمپلنت دندان می‌تواند روشی کمک کننده برای اصلاح طرح لبخند تان باشد.

معمولا برای این که بتوانیم تشخیص دهیم که چه روشی برای درمان بیماری های دهان و دندان مناسب تر است مراجعه به پزشک متخصص است تا با معاینه دقیق دندان ها و مشکلات آن ها بهترین متد را به شما عزیزان تجویز کند. بنابراین در این رابطه می توان گفت که تشخیص این مورد از عهده ی ما خارج است و این موضوع را باید موضوعی تخصصی در نظر بگیرید زیرا پزشک متخصص می تواند در مورد آن نظر دهد. اما به طور کلی کاربرد های در نظر گرفته شده برای هر روشی می تواند معیاری برای انتخاب مناسب باشد. به این معنی که در بررسی تفاوت های ایمپلنت و لمینت دندان توجه به کاربرد آن ها می تواند بسیار اثربخش باشد. پزشک بعد از تشخیص نوع نیاز شما و با توجه به کاربرد هر یک از درمان های موجود در حوزه دندانپزشکی بهترین گزینه را برای شما در نظر می گیرد و توصیه ما به شما این است که حتما با توجه به توصیه پزشک درمان را شروع کنید  و از سلیقه شخصی و یا استفاده از تجربیات دوستان و آشنایان خود جدا خودداری فرمایید.

 

Leave A Comment