پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

🦷🦷🦷بلیچینگ دندان🦷🦷🦷

فهرست مطالب

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=” دندانپزشکان دندان ها را با چه چیزی بلیچینگ می کنند؟” answer-0=”فرآیند بلیچینگ دندان به این ترتیب است که دندانپزشک ژلی ساخته شده از 15 تا 35 درصد پراکسید هیدروژن را روی دندان های جلویی شما می گذارد. پراکسید هیدروژن می تواند به لایه خارجی متخلخل دندان شما نفوذ کند و با استفاده از یک واکنش شیمیایی به نام اکسیداسیون، ترکیبات لکه را از هم جدا کند.” image-0=”1698″ headline-1=”h2″ question-1=”چگونه می توانم دندان هایم را در خانه بلیچینگ کنم؟” answer-1=”یک راه حل عالی برای بلیچینگ دندان در خانه! یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و دو قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن مصرف کنید. هر دو محتویات را با هم مخلوط کنید، در نهایت یک خمیر خواهید داشت. از این خمیر برای مسواک زدن مرتب دندان های خود استفاده کنید. ” image-1=”1909″ count=”2″ html=”true” css_class=””]

سفید کننده و بلیچینگ دندان

آیا لبخند روشن تری می خواهید؟ وقتی صحبت از سفید کردن دندان یا همان بلیچینگ به میان می آید، دو گزینه دارید: بلیچینگ دندان در مطب یا مراقبت در منزل.

هر دو گزینه سفید کننده دندان از مواد سفید کننده مبتنی بر پراکسید استفاده می کنند. سیستم های خانگی حاوی 3٪ تا 20٪ پراکسید (کاربامید یا پراکسید هیدروژن) هستند. سیستم های اداری حاوی 15% تا 43% پراکسید هستند.

به طور کلی، هر چه مدت زمان بیشتری محلول قوی تری را روی دندان های خود نگه دارید، دندان های شما سفیدتر می شوند. با این حال، هر چه درصد پراکسید در محلول سفید کننده بیشتر باشد، باید کوتاه‌تر روی دندان‌ها اعمال شود. ماندن ژل برای مدت طولانی تری باعث کم آبی دندان و افزایش حساسیت دندان می شود.

هر گزینه مزایا و معایبی دارد، اما قبل از اینکه کیت های بلیچینگ دندان را در خانه امتحان کنید، حتما با دندانپزشک خود صحبت کنید. همه نتایج خوبی نخواهند دید. بلیچینگ روکش های چینی یا باندینگ های کامپوزیت رنگ دندان را سفید نمی کند.

سفید کردن دندان توسط دندانپزشک شما می تواند دندان ها را سریع تر روشن کند. محلول سفید کننده معمولاً بسیار قوی تر از کیت های خانگی است. همچنین، گرما، نور یا ترکیبی از این دو ممکن است برای تسریع و تشدید فرآیند سفید شدن استفاده شود.

چشمگیرترین نتایج : دندان ها به طور کلی سه تا هشت درجه روشن تر می شوند. معمولاً ویزیت در مطب 30 تا 60 دقیقه طول می کشد. برخی از دندانپزشکان از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که می‌توان آنها را در یک نوبت ۲ ساعته انجام داد (مانند سیستم زوم). هزینه سفید کردن دندان در مطب متفاوت است.

  • گزینه های بلیچینگ دندان در منزل

انتخاب های زیادی برای بلیچینگ دندان در خانه وجود دارد که رایج ترین آنها عبارتند از:

  • نوارها و ژل های سفید کننده دندان: این محصولات سفید کننده دندان بر پایه پراکسید که مستقیماً با یک برس یا نوار نازک روی دندان ها اعمال می شوند، معمولاً باید یک یا دو بار در روز به مدت 10 تا 14 روز استفاده شوند. نتایج چهار ماه یا بیشتر طول می کشد.
  • سیستم های بلیچینگ دندان مبتنی بر سینی: با استفاده از این گزینه سفید کننده دندان، سینی محافظ دهان با ژل یا خمیر سفید کننده مبتنی بر پراکسید پر می شود و به مدت یک تا چند ساعت در روز به مدت چهار هفته روی دندان ها قرار می گیرد. شما می‌توانید سیستم‌های سفیدکننده دندان مبتنی بر سینی را بدون نسخه خریداری کنید یا آن را به‌صورت سفارشی توسط دندانپزشک خود نصب کنید.
  • خمیر دندان سفید کننده دندان: از آنجایی که خمیردندان ها به میزان خیلی کمی جرم ها را از روی دندان بر می دارند اما، هر خمیردندانی به از بین بردن لکه ها از روی دندان ها کمک می کند. خمیردندان های سفید کننده، حاوی مواد شیمیایی یا مواد پولیش هستند که به پاک کردن لکه ها از روی دندان کمک می کنند. خمیردندان‌های سفیدکننده نسبتاً ارزان هستند و دندان‌ها را تقریباً یک درجه روشن می‌کنند. برخی از خمیردندان‌های سفیدکننده حاوی پراکسید هستند، اما به اندازه کافی روی دندان‌ها باقی نمی‌مانند تا مزایای سفید کنندگی داشته باشند.

بلیچینگ دندان (سفید نگه داشتن دندان ها)

چه از سیستم سفید کننده دندان در منزل استفاده کنید و چه دندان های خود را توسط دندانپزشک سفید کنید، می توانید با مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و شستشوی روزانه به حفظ نتایج کمک کنید. همچنین از مصرف غذاها و نوشیدنی های اسیدی مانند موارد زیر تا حد امکان پرهیز کنید:

  • چای سیاه و قهوه
  • شراب سفید و قرمز
  • نوشیدنی های انرژی زا
  • نوشابه های گازدار (نوشابه های گازدار تیره و روشن)
  • انواع توت ها و سایر غذاهای با رنگ قوی
  • سس (سویا، گوجه فرنگی، کاری)

چرا باید برای بلیچینگ دندان با دندانپزشک خود صحبت کنید؟

بلیچینگ دندان می تواند دندان ها را به طور موقت حساس کند یا برای افرادی که بطور دائم دندان های حساسی دارند ناراحت کننده باشد. در صورت استفاده نادرست، کیت‌های خانگی می‌توانند منجر به سوختگی و یا سفید شدن موقت لثه‌ها شوند.

سفید کردن دندان برای افرادی که دندان های زرد دارند بهتر عمل می کند و برای افرادی که دندان های قهوه ای دارند کمتر موثر است. اگر دندان‌های شما خاکستری یا بنفش است، بلیچینگ دندان احتمالا به هیچ وجه جواب نخواهد داد.

برای اینکه مطمئن شوید که سفید کردن دندان ارزش وقت و هزینه شما را دارد، قبل از استفاده از کیت سفید کننده دندان بدون نسخه با دندانپزشک خود صحبت کنید.

Leave A Comment