پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

🦴🦴پیوند استخوان🦴🦴

فهرست مطالب

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا پیوند استخوان دندان دردناک است؟” answer-0=”اکثر بیمارانی که پیوند استخوان دریافت می‌کنند کاملاً بدون درد هستند و تا زمانی که آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنند خوب عمل می‌کنند. دندانپزشک شما همچنین باید منتظر بمانند تا پیوند استخوان با استخوان های طبیعی که از قبل در دهان شما وجود دارد ترکیب شود. ” image-0=”2012″ headline-1=”h2″ question-1=”پیوند استخوان برای دندان چقدر موفق است؟” answer-1=”پیوند استخوان کامپوزیت دارای 99.6 درصد بقا و 66.06 درصد میزان موفقیت است. آلوگرافت ها 90.9 درصد بقا و 82.8 درصد موفقیت دارند. ” image-1=”2013″ count=”2″ html=”true” css_class=””]

هر آنچه که باید در مورد پیوند استخوان برای ایمپلنت های دندانی بدانید:

این احتمال وجود دارد که چند بار عبارت پرتاب ایمپلنت های دندانی را شنیده باشید، حتی اگر اطلاعات زیادی در مورد آنها نداشته باشید. از سوی دیگر، پیوند استخوان یک عبارت بسیار کمتر شناخته شده است. این یک جنبه طعنه آمیز است زیرا پیوند استخوان و ایمپلنت های دندانی اغلب در صنعت دندانپزشکی دست به دست هم می دهند.

پیوند استخوان طبیعی است؟

اگر شما یک مراجعه کننده به مطب دندانپزشکی هستید که ممکن است نیاز به دریافت ایمپلنت دندانی دارید، این مهم است که به خاطر داشته باشید که در طول مشاوره به شما گفته شود که پیوند استخوان برای جراحی ایمپلنت دندان نیازمند پیوند استخوان هستید و این، کاملاً طبیعی است. همچنین ترسیدن شما طبیعی است. برای همه، پیوند استخوان کمی ترسناک به نظر می رسد.

خوشبختانه، این روشی نیست که باید از آن ترسید. این یک روال منظم دندانپزشکی است که هم بدون درد و هم قابل پیش بینی است.

چه زمانی پیوند استخوان ضروری است؟

پیوند استخوان تکنیکی است که زمانی مورد نیاز است که بیمار مقدار کافی استخوان طبیعی سالم در دهان خود نداشته باشد که بتواند از ایمپلنت های دندانی استفاده کند. این کمبود استخوان های طبیعی می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

نقص های در رشد

بیماری لثه

آسیب یا ضربه به صورت

فضای خالی پس از برداشتن دندان ها

پیوند استخوان دقیقاً چیست؟

پیوند استخوان یک روش جراحی برای ترمیم یا بازسازی استخوان ها از طریق پیوند بافت استخوانی است. با پیوند بافت استخوانی سالم می‌توانیم استخوان و بافت‌های پشتیبان از دست رفته را بازسازی کنیم.

چه کسی به پیوند استخوان نیاز دارد؟

هر فردی که دندان خود را از دست داده است ممکن است قبل از اینکه بخواهد کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد، نیاز به پیوند استخوان داشته باشد.

بیشتر افراد در همان روزی که دندان خود را از دست می دهند، برای ایمپلنت مراجعه نمی کنند. گاهی اوقات دلیل آن مالی است. گاهی اوقات لجستیکی است. در هر صورت، از دست دادن استخوان روزی رخ می دهد که دندان از بین می رود.

چرا از دست دادن دندان باعث از دست دادن استخوان می شود؟

نوع استخوانی که معمولاً دچار مشکل می شود، استخوان آلوئولار نامیده می شود. استخوان آلوئول یک وظیفه دارد: حمایت و نگه داشتن دندان ها. اگر دندان وجود نداشته باشد، استخوان آلوئول به دلیل کم کاری شروع به آتروفی می کند.

علاوه بر این، هر بار که غذا می جوید، استخوان فک ساخته و تقویت می شود. بنابراین از دست دادن استخوان آلوئولی می تواند به سرعت منجر به از دست دادن استخوان فک نیز شود.

به یاد داشته باشید، ایمپلنت‌های دندانی برای کارکرد به یکپارچگی استخوانی متکی هستند یعنی ایمپلنت باید با استخوان پیوند بخورد تا ستونی پایدار برای تاج ایجاد کند. اگر استخوانی برای کار وجود نداشته باشد، قرار دادن ایمپلنت غیرممکن می شود.

پیوند استخوان چگونه است؟

انواع مختلفی از پیوند استخوان وجود دارد، و نوعی که ما برایتان استفاده می کنیم به میزان آسیب دیدگی و همچنین محل دندان از دست رفته بستگی دارد.

  • رایج ترین نوع پیوند استخوان، پیوند حفره ای نامیده می شود. هدف اصلی پیوند حفره ای جلوگیری از آتروفی استخوان آلوئول قبل از وقوع است. ما معمولاً استخوان یک اهداکننده انسانی را مستقیماً در حفره قرار می دهیم. این کار همچنین از فرو ریختن حفره جلوگیری می کند. پس از پیوند حفره، معمولاً ظرف 4 تا 6 ماه برای کاشت خود آماده خواهید شد. به عنوان یک امتیاز، داشتن یکی از این گرافت ها درد پس از عمل جراحی ایمپلنت را به حداقل می رساند.
  • نوع بعدی پیوند استخوان، پیوند حفظ برجستگی جانبی نامیده می شود. از این گرافت ها برای افزایش عرض استخوان فک به منظور قرار دادن ایمپلنت دندان استفاده می شود. مجدداً، ما معمولاً از استخوان های اهداکننده انسان برای این کار استفاده می کنیم.
  • پیوند استخوان بلوکی نوع دیگری از پیوند است که ما از آن استفاده می کنیم. پیوند استخوان بلوک زمانی ضروری است که نقایص بزرگی در استخوان فک وجود داشته باشد. برای انجام پیوند استخوان بلوک، بلوک کوچکی از استخوان را از پشت فک برداشت می کنیم. بلوک را داخل عیب قرار می دهیم، سپس آن را با پیچ های تیتانیومی در جای خود نگه می داریم.

هم پیوند حفظ برجستگی جانبی و هم روش بلوک استخوان معمولاً 4 تا 6 ماه طول می کشد تا بهبود یابند.

  • در نهایت روش سینوس لیفت را داریم. ما معمولاً از استخوان اسب برای اینها استفاده می کنیم تا بتوانیم پیوند را گسترش دهیم. ممکن است استخوان اسب به استخوان اهداکننده انسان اضافه شود. این روش زمانی ضروری است که بیمار نیاز به ایمپلنت در فک بالایی داشته باشد، که معمولاً به اندازه کافی برای نگه داشتن ایمپلنت ها به تنهایی پایدار نیست.

چرا استخوان اسب؟

زیرا استخوان اسب در واقع دو مزیت منحصر به فرد را برای ما فراهم می کند. به سرعت استخوان انسان حل نمی شود و از نظر میکروسکوپی بیشتر شبیه استخوان انسان است. این استخوان اسب نوعی “داربست” ایجاد می کند که از رشد بیشتر استخوان در سینوس پشتیبانی می کند.

به دلیل آناتومی حفره سینوس، بهبودی معمولاً 8 تا 12 ماه طول می کشد.

آیا پیوند استخوان دردناک است؟

اصلا! ما اینکار را در کلینیک دندانپزشکی دکتر سلما یزدی نژاد به نحو احسنت انجام می دهیم. این متد یک روش سرپایی است و بیماران معمولاً در طول کل فرآیند آرامش دارند. در طول انجام پیوند نباید دردی احساس کنید، و البته، وقتی پیوند انجام شد، برای ایمپلنت های دندانی خود آماده خواهید بود. پیوند استخوان به سادگی اولین قدمی است که بیشتر افراد باید قبل از اینکه انجام ایمپلنت جهت زیباسازی خود استفاده کنند.

بعد از عمل پیوند استخوان چه اتفاقی می افتد؟

پس از اتمام عمل، آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت به شما داده می شود. در برخی موارد، داروهای مسکن نیز تجویز می شود. اکثر بیمارانی که پیوند استخوان دریافت می‌کنند کاملاً بدون درد هستند و تا زمانی که آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنند خوب عمل می‌کنند.

دندانپزشک شما همچنین باید منتظر بماند تا پیوند استخوان با استخوان های طبیعی که از قبل در دهان شما وجود دارد ترکیب شود. متأسفانه، دهان شما با دهان دیگران متفاوت است و هیچ چارچوب زمانی دقیقی برای سرعت این اتفاق وجود ندارد.

غیرعادی نیست که بین سه ماه تا یک سال طول بکشد تا پیوند استخوان با استخوان‌های طبیعی داخل دهان ترکیب شود. تا زمانی که دندانپزشک شما تصمیم بگیرد که برای کاشت ایمپلنت آماده هستید، به طور منظم برای معاینه مراجعه خواهید کرد.

آیا همه افراد قبل از کاشت ایمپلنت به پیوند استخوان نیاز دارند؟

نه! البته، تنها راه برای دانستن اینکه آیا به پیوند استخوان نیاز دارید یا خیر، رفتن به مطب دکتر برای مشاوره است. در طول مشاوره، متوجه خواهید شد که آیا به آن نیاز دارید و اگر نیاز دارید، چه نوع پیوند استخوانی مورد نیاز است. شما می توانید جهت مشاوره با دکتر سلما یزدی نژاد از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

Leave A Comment