پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

☺️☺️اصلاح طرح لبخند☺️☺️

فهرست مطالب

[sc_fs_faq html=”true” headline=”h2″ img=”1904″ question=”اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی چیست؟” img_alt=”” css_class=””] طرح اصلاح لبخند یک روش دندانپزشکی زیبایی است که عیوب دندان را اصلاح کرده و سلامت و ظاهر دندان را به شما باز می گرداند. این طرح شامل یک درمان سفارشی و نتایج طولانی مدت برای یک لبخند صاف تر، سفیدتر و طبیعی تر است. دندان های ما با گذشت زمان فرسوده شده و یا تغییر رنگ می دهند. [/sc_fs_faq]

اصلاح طرح لبخند

این روزها لبخند زیبا ممکن است یکی از دغدغه های بسیاری از افراد جامعه باشد. همه دوست دارند زیباترین لبخند را داشته باشند.

برای داشتن لبخندی زیبا باید لبخند را با روش های درمانی، زیبا طراحی کرد و مواردی مانند ترمیم تاج دندان، کاشت ایمپلنت و یا جایگزینی دندان های از دست رفته، روکش، سفید کردن دندان، ارتودنسی و … را بکار گرفت.

بررسی روش های گوناگون برای اصلاح طرح لبخند:

یکی از روش های رایج برای جایگزینی دندان های از دست رفته کاشت ایمپلنت است که با درمان و ترمیم آن ظاهری طبیعی و موثر بر روی صورت دارد.

دندان هایی که ترک خورده یا شکسته اند باید با روش روکش سرامیکی ظاهر دندان ها را اصلاح کنند.

یکی از موثرترین روش ها برای زیباسازی ظاهر دندان ها تغییر رنگ آن ها به سفید است و برای حفظ رنگ ثابت باید مراقبت های شخصی برای بهبود سلامت دهان و دندان را بکار گرفت.

  • روکش:

برای دندان های رنگ پریده یا تغییر رنگ داده بهترین درمان، پوشش های پرسلن سرامیکی است که متناسب با دندان های بیمار و رنگ دندان بیمار طراحی شده و روشی ایده آل است.

  • ارتودنسی دندان ها:

در گذشته برای داشتن لبخندی زیبا زمان زیادی را صرف ارتودنسی می کردند و برای تعمیر دندان ها باید سیم های فلزی را بکار می گرفتند، اما امروزه از ارتودنسی نامرئی می توان استفاده کرد. دندان ها بدون نیاز به سیم و پلاک روی دندان ها صاف می شوند و لبخندی زیباتر به شما هدیه می دهند. همچنین باید دندان هایتان برای چند ماه تمیز نگه دارید.

اصلاح طرح لبخند چه مشکلاتی را حل می کند:

1- تغییر رنگ دندان ها

2- ترک روی دندان و لب

3- پوسیدگی دندان و فرسودگی دندان در نتیجه بدشکلی یا نامناسب بودن دندان ها

4- انحراف دندان ها

5- فاصله بین دندان ها

6- لبخند لثه ای که ظاهر بدی دارد

 مشکلاتی که باید قبل از اصلاح طرح لبخند آنها را برطرف کرد:

با بیماری لثه، مشکلاتی مانند خونریزی، التهاب و بوی بد دهان رخ می دهد و اگر لثه درمان نشود، می تواند منجر به از دست دادن دندان و بیماری در فک شود. متخصص ابتدا باید به پاکسازی لثه بپردازد.

  • دندان درد:

افرادی که سطح استرس بالایی دارند، به دندان های خود آسیب می رسانند و این باید قبل از شروع اصلاح طرح لبخند درمان شود. دندان قروچه با درد فک، به هم خوردن فک و مفاصل و در نهایت آسیب به ساختار دندان همراه است زیرا در اثر ساییدن، دندان ها فرسایش می یابد و در صورتی اصلاح طرح لبخند قبل از درمان انجام شود، نتیجه اصلاح را از بین میبرد. و لبخند زیبا را ناخوشایند می کند.

  • پوسیدگی:

اگر دندان پوسیده ای دارید که درمان نشده است، ابتدا باید حفره دندان پوسیده پر شود زیرا با پر کردن دندان از آسیب به دندان جلوگیری می شود و از انتقال باکتری توسط پوسیدگی در دندان های دیگر جلوگیری می شود. دندان های پوسیده باید پر شوند و در صورتی که پوسیدگی به عصب رسیده باشد، باید درمان را با عصب کشی آغاز نمود.

  • بی نظمی شدید دندان ها:

برای داشتن خط لبخند زیبا باید تمامی دندان ها مرتب باشند و در صورت داشتن فک و دندان های کج باید از ارتودنسی براکت و پلاک، ارتودنسی نامرئی و بریس های رنگی دندان استفاده کرد.

  • مصرف تنباکو:

یکی از اهداف اصلی زیباسازی دندان ها و داشتن لبخندی زیبا از بین بردن لکه ها و رنگ های روی دندان است این لک ها ناشی از مصرف دخانیات است و به مرور زمان ظاهری زشت روی دندان ها ایجاد می کند. اگر می خواهید درمان شوید، باید قبل از آن سیگار را ترک کنید، در غیر این صورت درمان با شکست مواجه می شود و انتظاری که دارید، محقق نمی شود.

در اینجا مواردی وجود دارد که لبخند شما را زیبا می کند:

1- فرم صورت قطعا عاملی تعیین کننده در زیبایی لبخند شما خواهد بود.

2- مورد دوم ممکن است انتظارات شخصی ما از زیبایی لبخند ما باشد.

3- و سومین مورد تأثیرگذار سن و جنسیت یعنی مرد یا زن بودن است.

سخن پایانی:

بطور کلی نوع لبخند فرد باید متناسب با سایر اعضای بدن باشد. شما نمی توانید لبخند را بدون لب و بینی طراحی و اجرا کنید. افرادی که مشاغلی دارند که نیازمند لبخندی خاص و جذاب هستند، می توانند با سبک مدرن به اصلاح طرح لبخند برسند. به عنوان مثال، برای تماشاگران سینما بسیار مهم است که وقتی در حال خندیدن هستند، چه نوع چهره ای دارند. یک بازیگر هر چقدر هم که توانمند باشد، نمی تواند خلأها و کمبودهای چهره اش را برطرف کند. با اصلاح طرح لبخند خود می توانید به خواسته های باورنکردنی برسید. داشتن چهره ای خوب می تواند فرصت های شغلی زیادی را به شما بدهد یا افرادی را که می خواهیم در زندگی مان باشند. اصطلاح طراحی لبخند شامل تمام مواردی است که ممکن است به بهبود و زیباتر شدن خنده شما کمک کند. هر نقصی برطرف می شود تا زیبایی و اعتماد به نفس را برای شما به ارمغان بیاورد و شما را برای دوستانتان جذاب تر کند.

از جمله عوامل در نظر گرفته شده در اصلاح طرح لبخند، نوع فک بیمار است. ما هیچ اختیاری بر دندان ها و فک های خود نداریم و اگر از ظاهر آن ها ناراضی باشیم به راحتی می توانیم ان ها را اصلاح کنیم.

افرادی که فک بالایی آنها کمی به سمت جلو و نامطلوب است یا فک پایین آنها به سمت عقب است یا دندان هایشان به درستی روی هم قرار ندارند، می توانند با اصلاح طرح لبخند به رفع همه این مشکلات بپرازند. ممکن است موارد بسیار کمی وجود داشته باشد که فردی فک های نامناسب داشته باشد و ممکن است نیاز به ایجاد تغییرات داشته باشد. اما در علم دندانپزشکی امروزه قرار است به چیدمان نامتناسب دندان ها بپردازیم که این علم را بسیار فراگیر کرده است. برای اینکه بیمار لبخندی زیبا داشته باشد، ممکن است از راه های مختلفی استفاده شود. به طور کلی، شرایط کار برای هر دو بیمار ممکن است متفاوت باشد. در برخی موارد ممکن است بیمار نیاز به کاشت دندان قدامی داشته باشد، در حالی که در موارد دیگر ممکن است روش متفاوت باشد و گره توسط ارتودنسی باز شود.

به طور کلی برای اینکه یک پزشک بتواند لبخندی زیبا برای بیمار خود طراحی کند، باید دانش زیادی در زمینه دندانپزشکی داشته باشد. دندانپزشکی که قصد انجام این کار را دارد باید با مواردی مانند ارتودنسی، ایمپلنت، سفید کردن دندان ها و … آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند هر چه بیشتر بیمار را راهنمایی و کمک کند. بنابراین تخصص پزشک در این زمینه یکی از مهمترین موارد است زیرا سلامت دندان های بیمار در دستان اوست.

 

 

Leave A Comment