پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

کلینیک دندانپزشکی تجریش

فهرست مطالب

چنان چه می دانید دندان عضو بسیار مهمی در بدن انسان است و نگهداری و مراقبت از آن یکی از دغدغه های مهم افراد می باشد. پیدا کردن دندان پزشک خوب و ماهر و هم چنین کلینیک و محیط مناسب برای انجام فعالیت های دندان پزشکی کار بسیار مهمی است. برای این منظور ما در این مطلب ویژگی های یک کلینیک خوب و یک دندان پزشک ماهر را برایتان شرح می دهیم تا در انتخاب آنها دچار مشکل نشوید.

مشخصات و اهداف کلینیک دندانپزشکی

همانطور که گفتیم دندان یک عضو مهم و پر استفاده در بدن انسان است. همه افراد حداقل برای یک بار هم شده درد دندان را تجربه کرده اند. در این مواقع تنها راه چاره این قبیل مشکلات مراجعه به دندان پزشک خوب است. برای پیدا کردن یک دندان پزشک خوب باید به کلینیک ها مراجعه کنید. کلینیک دندان پزشکی، مرکزی است که در آن چندین دندان پزشک که هر کدام در موارد مختلف تخصص و مهارت دارند، در کنار هم مشغول به کار هستند. در نتیجه شما با رفتن به کلینیک دندان پزشکی  برای انجام کارهای مختلف نیاز به این طرف و آن طرف رفتن ندارید.

برای رفتن به دندان پزشکی و انتخاب یک کلینیک معمولا این دغدغه وجود دارد که کلینیک از همه نظر مخصوصا رعایت مسائل بهداشتی مورد اطمینان باشد. معمولا کلینیک ها زیر نظر سازمان بهداشت هستند و مرتبا توسط کارشناسان و بازرسان مورد بازدید و بازرسی قرار می گیرند. همچنین یک کلینیک خوب باید همه لوازم و ابزار مورد نیاز برای انجام درمان های دندان پزشکی را در اختیار داشته باشد. در این صورت باعث رفت و آمد زیاد بیماران و به درد سر افتادن آنها در تهیه وسایل مورد نیاز نخواهد شد.

استفاده از پرسنل و کادر مجرب و متعهد هم از ویژگی های مهم یک کلینیک خوب است. پرسنلی که همواره در صدد به روز رسانی دانش و علم خود باشند. احترام به مراجعین، حضور پزشک و دستیار پزشک سر ساعت مقرر و عدم معطل شدن بیماران هم از ویژگی هایی است که یک کلینیک را در نظر مردم و مراجعان محبوب می کند.

خدمات کلینیک دندانپزشکی

خدماتی که در یک کلینیک به شما ارائه می شود طیف وسیعی از فعالیت ها و درمان های دندان پزشکی را شامل می شود. فعالیت هایی از قبیل اصلاح طرح لبخند، پر کردن و کشیدن دندان، ایمپلنت، سفید کردن دندان ها، بلند و کوتاه کردن دندان ها، عصب کشی، لمینت، ارتودنسی و بسیاری دیگر از فعالیت هایی که در زمینه دندان پزشکی انجام می شود، همگی در یک کلینیک و زیر نظر بهترین متخصص ها انجام خواهد شد. با مراجعه به کلینیک های معتبر دیکر نگران میزان مهارت و تخصص پزشکتان و هم چنین هزینه های گزاف دندان پزشکی نخواهید بود؛ زیرا در کلینیک ها خدمات با پایین ترین تعرفه ارائه می شوند.

هم چنین یک کلینیک خوب باید تلاش کند تا بتواند محیط آرام و بدون تنش و استرس را برای مراجعین خود فراهم کند.

ویژگی های دندان پزشک خوب

همان طور که گفتیم دندان یک عضو مهم و حیاتی در بدن انسان است. از طرفی هزینه های بالای دندان پزشکی باعث شده است اغلب افراد دنبال دندان پزشکی ماهر و با تجربه و متخصص باشند تا درمان تضمین شده ای را تجربه کنند.

از ویژگی های یک دندان پزشک خوب می توان به داشتن تحصیلات و سابقه کاری در زمینه فعالیت خود اشاره کرد. به عنوان مثال دندان پزشکی که در زمینه ایمپلنت فعالیت دارد باید هم تحصیلات علمی مربوط به این شاخه از علم دندان پزشکی را دارا باشد و هم تجربه عملی و سابقه کاری کافی در این زمینه را داشته باشد.

همچنین یک دندان پزشک خوب مورد پذیرش افراد زیادی است و مراجعان قبلی او از کارش بر روی دندان هایشان راضی هستند. شما نیز باید به این نکته توجه داشته باشید که برای انجام هر فعالیتی بر روی دهان و دندانتان خصوصا اصلاح طرح لبخند و انجام کارهای زیبایی، نمونه کار پزشک مورد نظرتان را از نزدیک ببینید.

ویژگی دیگر یک دندان پزشک خوب استفاده از مواد درجه یک و با کیفیت بر روی دندان های  بیماران خود است. هستند پزشکانی که برای  سود و منفعت مالی بیشتر از مواد بی کیفیت و ارزان استفاده می کنند. ضرر عمده استفاده از چنین موادی طبیعتا متوجه بیمار خواهد بود. بنابراین باید در این زمینه پزشک مورد اعتماد و با وجدانی را انتخاب کنید.

در ابتدای مراجعه به کلینیک، شما مورد معاینه اولیه و عمومی قرار می گیرید که معمولا یک عکس رادیو گرافی می تواند تمام مشکلات دندان و حتی لثه شما را نمایان کند. بعد از این که مشکل دندان شما تشخیص داده شد، شما را به متخصص مربوطه  که در زمینه همان مشکل تخصص و مهارت دارد، ارجاع می دهند. به یاد داشته باشید باید حتما هر گونه حساسیت و عارضه دارویی تان را با پزشک خود در میان بگذارید.

تمامی دندان پزشکان توصیه می کنند تمام افراد از کودکی تا بزرگسالی و حتی کهن سالی باید به طور مداوم هر شش ماه به دندان پزشک مراجعه کرده تا از بیماری ها و مشکلات دهان و دندان خود پیشگیری کنند. سلامت دهان و دندان اهمیت زیادی در سلامت کل بدن ما دارد. بیماری های مربوط به سیستم ایمنی، دیابت، بیماری های قلبی، پوکی استخوان و بسیاری دیگر از سلامت دهان و دندانتان تاثیر می پذیرند.

با ویزت های دوره ای و تشخیص به موقع هم از پیامد های منفی و جبران ناپذیر جلوگیری می کنید و هم روند درمان در ابتدا ساده تر و کم هزینه تر خواهد بود.

خدمات دندان پزشکی عموما زمان بر هستند و باید حداقل دو یا سه جلسه به کلینیک مراجعه کنید. پس بهتر است که کلینیکی انتخاب کنید که به محل سکونت شما نزدیک باشد تا برای رفت و آمد دچار مشکل نشوید. امروزه شمار کلینیک های تخصصی دندان پزشکی آنقدر زیاد شده که در نزدیکی هر محله و خیابانی حداقل یک مورد از آنها وجود دارند. با توجه به این وضعیت دیگر بهانه ای برای نرفتن به دندان پزشکی و انجام ندادن ویزیت های دوره ای خود مانند ترافیک و دوری راه  نخواهید داشت.

Leave A Comment