پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

ورم صورت بعد از ایمپلنت

ورم صورت بعد از ایمپلنت

از جمله سوالاتی که برای افرادی که قصد ایمپلنت کردن دندان های خود را دارند، پیش می آید این است که آیا بعد از ایمپلنت، صورت ورم می کند؟ ورمی که بعد از ایمپلنت در صورت به وجود می آید، طبیعی است؟ کمپرس گرم بعد از ایمپلنت بهتر است با کمپرس سرد؟ درمان ورم صورت بعد از انجام این جراحی چیست و چگونه می توانیم ورم را هر چه زودتر از بین ببریم؟ در این مطلب قصد داریم به تمام این سوالات پاسخ دهیم. اگر می خواهید پاسخ آن ها را بدانید، کافی است این مطلب را دنبال کنید.

ایمپلنت دندان

همان طور که همه شما می دانید یکی از مهم ترین و طلایی ترین دورانی که می تواند برای درمان شما تاثیر گذار و مهم باشد، دوران طلایی بعد از انجام جراحی است که تا حدود زیادی روی نتیجه بهبود شما تاثیر خواهد گذاشت. پس از انجام کار نکاتی به شما ارائه می شود که اگر آن ها را به خوبی رعایت کنید، می توانید از بروز عوارض مختلفی همچون عفونت و پس زدن فرایند درمانی به خوبی جلوگیری کنید. یکی از درمان های مهمی که برای دندان های از دست رفته وجود دارد، ایمپلنت دندان است. بعد از این جراحی افراد باید یک سری مراقبت های ویژه برای زودتر جوش خورن ایمپلنت با استخوان فک و ترمیم این ناحیه انجام دهند.

ایمپلنت دندان فرایندی است که در آن ریشه دندان مصنوعی در استخوان فک قرار می گیرد و سپس یک تاج مصنوعی که کاملا ظاهری شبیه به دندان طبیعی انسان دارد، به وسیله یک اتصال دهنده 6 ضلعی یا 8 ضلعی به ایمپلنت متصل می شود.

علت تورم بعد از ایمپلنت دندان چیست؟

طبیعی است که بعد از انجام ایمپلنت به مدت سه روز کمی احساس درد و ناراحتی خواهید داشت. برای تحمل این احساس ناراحتی می توانید از پزشک خود درخواست کنید تا یک مسکن ساده برای شما تجویز کند. چرا که این درد آن قدر قوی نیست که بخواهید نیاز به مسکن های قوی داشته باشید. البته افرادی که همزمان هم دندان خود را کشیده اند و هم کاشت ایمپلنت انجام داده اند، بیشتر از سایر افراد احساس درد خواهند داشت. افرادی هم که انتهای ریشه دندان آن ها کمی عفونت دارد هم درد بیشتری حس خواهند کرد. تورم و کبودی یکی از رایج ترین عارضه هایی است این جراحی تقریبا سنگین است که اغلب افراد آن را تجربه خواهند کرد.

شاید برخی از بیماران با خود تصور کنند که تورم یا کبودی پس از ایمپلنت به دلیل ایجاد عفونت بعد از این جراحی باشد. باید بگوییم که چنین تصوری کاملا اشتباه است و عفونت بعد از جراحی ایمپلنت بسیار به ندرت پیش می آید. اگر هم چنین مشکلی به وجود آید با راهکارهای ساده ای می توان از این موضوع جلوگیری کرد.

اما تورمی که پس از ایمپلنت به وجود می آید ناشی از برشی است که در لثه به دلیل کاشت دندان ایجاد شده است. این برش ها معمولا با خونریزی زیر بافتی همراه هستند و علت ظاهر شدن کبودی روی پوست هم به دلیل همین موضوع است.

عوامل تاثیرگذار روی ورم صورت بعد از ایمپلنت

تنها موارد مختلفی وجود خواهد داشت که می تواند روی ایجاد تورم در ناحیه ایمپلنت تاثیر گذار باشد. مهم ترین عامل بر میزان توسعه تورم و کبودی در صورت، گستردگی ناحیه جراحی است. اگر در این ناحیه برش وسعت زیادی داشته باشد، قطعا تورم و کبودی هم بیشتر خواهد شد.

عامل دیگری هم که روی این موضوع اثر می گذارد، سن فرد بیمار است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که موضوع سن چه ربطی به ورم صورت دارد؟ باید بگوییم که هر چه سن فرد بیمار بالاتر باشد، بافت صورت و گرن میزان سفتی و قوام خود را از دست خواهد داد و به همین علت میزان کبودی و ورم می تواند تا بخش زیر چشم و گردن هم پیشروی کند.

آیا ورم صورت بعد از ایمپلنت طبیعی است؟

احتمالا برای بسیاری از افراد این سوال پیش آمده که ورم صورت بعد ایمپلنت طبیعی است یا خیر؟ باید بدانید که تورم و کبودی یک پاسخ کاملا طبیعی در برابر انواع جراحی ها است و به دلیل آسیبی که هنگام شکاف اندام و لثه به وجود می آید، ظاهر می شود. در واقع جراحی یک آسیب کاملا کنترل شده است و هنگامی که تورم ایجاد می شود نماد این موضوع است که مایعات در بافت دهانی تجمع پیدا کرده اند. این موضوع به هیچ عنوان جای نگرانی ندارد و جزئی از فرایند بهبودی و ترمیم است. این نشانه ها نشان می دهند که بدن شما سالم است و پاسخ طبیعی به جراحی داده است.

مطالب سایت

Leave A Comment