پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

لومینیرز دندان + مزایا ، معایب ، مراحل

لومینیرز دندان

داشتن دندان هایی مرتب و صاف در زیبایی چهره افراد تاثیر زیادی می گذارد تا آن جا که برخی از افراد برای داشتن طرح لبخندی زیبا و یا به اصطلاح لبخن هالیوودی حاضر به صرف وقت و هزینه زیادی می شوند. علم دندان پزشکی با استفاده از تکنولوژی های به روز و مدرن در صدد یافتن بهترین و سریع ترین روش برای ایجاد و اصلاح طرح لبخند در افراد است. یکی از این پیشرفت های علم دندان پزشکی تولید روکشی با برند لومینیرز است که ما در این مطلب به معرفی این محصول خواهیم پرداخت. چنان چه شما هم در پی کسب اطلاعات برای اصلاح طرح لبخندتان هستید، خواندن این مطلب کمک زیادی به شما در انتخاب روش انجام این کار خواهد کرد. پس تا پایان همراه ما باشید.

لومینیرز دندان چیست؟

لومینیرز دندان در واقع یک برند تولید کننده روکش دندان است که امروزه بسیار مطرح و پر طرفدار شده است. در گذشته نه چندان دور برای مرتب کردن دندان ها از روکش های سنتی استفاده می کردند که برای چسباندن آن ها به دندان باید قسمت زیادی از مینای دندان را می تراشیدند. همان طور که می دانید مینای دندان قسمت مهمی است که زمانی که از بین برود دیگر جایگزین و ساخته نخواهد شد. اما امروزه و با تولید این نوع از روکش ها نیاز به تراشیدن مقدار زیادی از مینای دندان نخواهید داشت.

لومینیرز شامل ورقه های بسیار نازک است که برای درمان به هم ریختگی و نامرتبی دندان ها و یا اصلاح رنگ دندان مورد استفاده قرار می گیرد و از آن جا که بسیار نازک است و نیاز به تراشیده شدن دندان ندارد، بنابراین نیاز به انجام کار زیادی بر روی دندان نیست. به همین خاطر به این روکش ها روکش بدون آمادگی نیز می گویند. طبق گفته پزشکان و متخصصان در این زمینه ضخامت این روکش در حدود 0.1 تا 0.3 است یعنی به اندازه ضخامت لنز چشمی و کمتر از ضخامت پوست تخم مرغ.

مراحل انجام لومینیرز دندان

همان طور که گفته شد مراحل نصب لومینیرز بر روی دندان مانند کامپوزیت لمینت و سایر روش ها زمان بر نیست و تنها به دو جلسه درمانی نیاز دارد. در جلسه اول پزشک به قالب گیری از دندان هایتان می پردازد و بعد از دو تا چهار هفته که روکشتان آماده شد، در جلسه دوم آن ها را بر روی دندانتان نصب می کند. نصب لومینیرزها به دندان حدودا دو تا سه ساعت زمان نیاز دارد.

لومینیرزها به دلیل نازک و شفاف بودن ظاهر بسیار طبیعی دارند و مزیت دیگر آن ها این است که به راحتی می توان آن ها را از دهان خارج کرد و بعد از جدا کردن از دندان شما دندان های طبیعی و سالم خود را بدون هیچ تغییری خواهید داشت. اگر از روش کامپوزیت و لمینت استفاده کنید، در یک جلسه دندان ها تراشیده می شوند و به دلیل حساس و شکننده شدن و ظاهر نا خوشایند باید از روکش موقت استفاده کنید. در صورتی که برای نصب لومینیرز احتیاج به روکش موقت نخواهید داشت.

درست است که تمیز کردن خط لثه در صورت استفاده از لومینیرزها کمی دشوار است و احتمال ابتلا به بیماری ها و عفونت لثه را بالا می برد اما باز هم از روش های پر طرفدار در درمان به هم ریختگی خفیف و تغییر رنگ دندان است. همان طور که گفته شد از لومینیرز برای اصلاح و یا مرتب کردن دندان ها و در واقع به عنوان جایگزین بریس دندان می توان استفاده کرد. به هر حال برخی افراد دوست ندارند درد ناشی از بریس و یا ظاهر ناخوشایند آن را تحمل کنند. بنابراین این روش برای این دسته از افراد جایگزین بریس می شود.

لومینیرز برای چه کسانی مناسب است؟

همان طور که پیشتر اشاره کردیم این روش برای افرادی که دچار به هم ریختگی دندانی خفیف و یا بد رنگ شدن دندان هستند و دوست دارند خیلی سریع دندان هایشان مرتب و زیبا شود، بسیار کاربردی و مناسب است. هم چنین در مواقعی که یک یا دو دندان دچار آسیب و یا شکستگی شده و یا برای بلند کردن دندان های کوتاه می توان با استفاده از این روش و بدون تحمل درد آسیب دندان را ترمیم کرد. فاصله میان دندان ها هم مشکل شایعی در میان بزرگسالان است که اغلب حاضر به تحمل مراحل بریس و سیم کشی دندان نیستند.این افراد با کمک لومینیرز دندان در کمترین زمان و با حفظ دندان های اصلی و طبیعی خود می توانند ظاهری زیبا به دندان های خود ببخشند. مورد دیگر افرادی هستند که دائما دچار تغییر رنگ دندان هایشان می شوند و باید همیشه هزینه و زمان زیادی را صرف سفید کردن دندان هایشان کنند. این افراد با استفاده از لومینیرز می توانند برای مدت طولانی از رنگ سفید دندان هایشان لذت ببرند.

معایب لومینیرز دندان

می توان گفت آن چه تا کنون گفته شد همگی از محاسن و مزایای این روش بوده اند اما این روش هم مانند سایر روش های درمانی و زیبایی در دندان پزشکی دارای معایبی نیزهست که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

اولین عیب این روش که به نوعی مزیت آن هم محسوب می شود، تراش نخوردن دندان است. با تراشیده نشدن دندان عملا یک فاصله بسیار کوچک بین روکش لومینیرز و لثه ها ایجاد می شود وبه مرور زمان این فاصله تبدیل می شود به محلی برای رشد باکتری ها و در نتیجه عفونت لثه. به علاوه تراشیده نشدن دندان ها باعث ایجاد احساس ضخیم شدن دندان بعد از نصب لومینیرز ها می شود.

مورد دیگر از معایب لومینیرز مقاومت کم آن در برابر فشار و ضربه است که دلیل عمده آن می تواند ضخامت کم و نازک بودن آن باشد.

هم چنین به دلیل نازک و شفاف بودن ممکن است نتواند برخی از لکه ها و تغییر رنگ های زیاد را بپوشاند. در نتیجه نمی توان از آن برای افرادی که دچار تغییر رنگ شدید دندان هستند، استفاده کرد.

به دلیل فناوری پیچیده تر و تکنولوژی جدید تر و استفاده از مواد گران تر قیمت روکش های لومینیرز نسبت به سایر روکش ها مانند لمینت و کامپوزیت گران تر است.

Leave A Comment