پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

دانستنی های که لازم است قبل از جراحی فک بدانید👩‍⚕️🦷

فهرست مطالب

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا بعد از انجام جراحی فک جای زخمی روی صورت باقی خواهد ماند؟” answer-0=”برش های ایجاد شده در این جراحی از داخل دهان انجام می شود و هرگز جای زخمی روی صورت باقی نمی ماند . ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”در چه صورتی نیاز است جراحی فک انجام دهیم؟” answer-1=”جهت درمان مشکلات مادرزادی فک و صورت جهت درمان مشکلات در رشد فک ها رخ دادن حمله قلبی که منجر به شکستگی فک ها و اختلال تطابق ایجاد شده است. جهت بهبود عملکرد فک جهت افزایش در نتیجه گيرى از جراحى فك معمولا” ارتودنسی لازم است جراحی فک در بهره ورى زمان درمان تاثیر گذار می باشد به منظور اصلاح موقعیت دندان ها و بهبود ظاهر صورت جهت جلو آوردن فک پائین که در بهبود تنفس نیز موثر است. جهت بهتر شدن صحبت کردن . جهت بهبود درد مفصل فک .” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا بیمه هزینه جراحی فک را پرداخت می نماید؟” answer-2=”خیر ، متاسفانه بیمه های معمولی ارتودنسی و جراحی را جزء خدمات زیبایی به حساب می آورد و هزینه آن را پرداخت نخواهد کرد.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دانستنی های که لازم است قبل از جراحی فک آن را بخوانید:

در موارد بسیاری به هم ریختگی و عدم تطابق دندان ها به دلیل اختلالات فک فوقانی و تحتانی می باشد. گاهی اوقات برطرف شدن مشکلات دندان ها و فک از طریق ارتودنسی انجام می گیرد، اما گاهی مشکلات به قدری حاد است که برای درمان فک نه تنها ارتودنسی کفایت نمی کند، بلکه نیاز به جراحي فک نیز می باشد.

جراحی فک به منظور اصلاح ناهنجاری‌های اسکلتی و دندانی جزئی و اساسی از جمله نامرتبی فک و دندان‌ها صورت می گیرد. جراحی فک بر روی فرد، منجر به بهبود عملکرد مفاصل فک (بطور مثال جویدن، صحبت کردن و تنفس بهتر) خواهد شد. لازم است بدانید که جراحی فک جزو جراحی های زیبایی به حساب می آید وعلاوه بر اصلاح عملکرد مفاصل، ترمیم زیبایی چهره فرد را به همراه خواهد داشت. اما جراحی فک و صورت عمدتاً جهت اصلاح مشکلات عملکردی صورت می گیرد.

بطور کلی جراحی فک به عنوان یکی از تخصص های زیبایی دندانپزشکی می باشد که با طیف گسترده ای قابل شناسایی است. ما قصد داریم در این مقاله شما را با روند جراحی فک، مدت زمان آن، مزایا، هزینه و تمام مواردی که در این باره لازم است آشنا کنیم.

چه زمانی لازم است فک را عمل کنیم؟

ممکن است اختلالات فک و دندان دلایل ژنتیکی، مادرزادی یا تکاملی داشته باشد، بنابراین از بدو تولد و یا هنگام رشد همراه فرد است. علاوه بر این وجود مشکلات مفاصل فک و نیز رشد تومور، منجر به بوجود آمدن بدشکلی‌ فک و دندان در هر سنی می گردد. در زیر به برخی از دلایلی که فرد مبتلا به ناهنجاری فک و دندان به جراحی فک نیاز خواهد داشت پرداخته ایم:

 • زخم دهان
 • ناهنجاری‌های ساختاری رایج فک و دندان
 • مشکلات تنفسی
 • عدم تقارن صورت
 • عدم توانایی صحیح خوردن و جویدن
 • آسیب مفاصل فک به دلیل ضربه
 • حذف دندان های آسیب دیده و غیر قابل بازیافت
 • اختلال در مفاصل فک
 • رشد غیر طبیعی هر دو فک
 • عدم قرارگیری دندان‌ها روی یکدیگر
 • ایمپلنت های دندانی و رفع ضایعات استخوانی
 • وجود عفونت در حفره دهان، غدد بزاقی، فک و گردن
 • نقص مادرزادی (مشکلات شکاف لب و کام و رشد فک)
 • انجام بازسازی بعد از درمان تومور در صورت، فک، دهان و گردن

سن مناسب برای جراحی فک:

بهترین سن برای جراحی فک ۱۸ الی ۲۵ سالگی است، بدلیل اینکه رشد فک در این سن به مرحله نهایی خود می رسد و متوقف خواهد شد. تغییر چهره به وسیله جراحی فک هم باید در همین سنین که فرد بلوغ استخوانی خود را پشت سر می گذارد، انجام شود. در صورتی که فک بیمار مشکلات حادی داشته باشد، جراح فک بر روی بهبود مشکل موجود در فک متمرکز خواهد شد و سن متقاضی مسئله حائز اهمیتی نمی باشد.

جراحی فک چه مزیتی دارد:

دندانپزشکی در قیطریه

جراحی فک بطور معمول برای درمان ضروری انجام خواهد شد که بعد از آن مزیت های بسیاری برای بیمار خواهد داشت:

 • منجر به سهولت در بهداشت دهان و دندان می شود، بنابراین از بیماری های لثه و پوسیدگی های دندانی جلوگیری می کند.
 • جراحی فک، زیبایی دلنشینی به چهره خواهد بخشید و اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد.
 • بهبود در عملکرد دهان و دندان.
 • ناهنجاری های فکین باعث میشود تا در تنفس نیز مشکل بوجود آید بنابراین جراحی فک منجر به بهبود تنفس می شود.
 • منجر به سهولت در غذا خوردن می شود.
 • جراحی فک از سایش دندان ها جلوگیری می کند.

هزینه جراحی فک:

هزینه جراحی‌ فک به عوامل زیادی بستگی دارد. در واقع عوامل متعددی مانند: محل انجام جراحی، مهارت جراح، شدت اختلالات فک، هزینه بیهوشی و داروهای تجویز شده، هزینه ی نهایی را برای بیمار مشخص می نماید. علاوه بر این، علت انجام جراحی که می تواند به دلایل پزشکی انجام شده باشد و یا زیبایی بر شرایط پوشش بیمه‌ی بیمار تاثیر گذار خواهد بود. دقت داشته باشید در صورتی که بخواهید اطلاع کامل تری از هزینه جراحی فک بدست آورید، حتماً ضروریست با متخصصان در این زمینه مشورت کنید تا معاینه شوید، پزشک بعد از معاینه و بررسی وضعیت شما به شما اطلاعات دقیق در مورد هزینه درمان می دهد.

زمان لازم برای جراحی فک:

دندانپزشکی

زمان جراحی فک، بین 1 الی چند ساعت است که با در نظر گرفتن میزان و نوع ناهنجاری و شرایط بیمار، این زمان تعیین می گردد. پس از اتمام جراحی فک، بیمار دو روز در بیمارستان بستری خواهد شد و وضعیت او در این دو روز به طور کامل و مکرر مورد سنجش قرار می گیرد. بعد از ترخیص از بیمارستان، لازم است تا بیمار در منزل استراحت نماید و دستورالعمل ها را به درستی انجام دهد تا دوران نقاهتش تمام شود. احتمال خونریزی تا حدود دو هفته بعد از عمل طبیعی است و درد و تورم نیز تا حدود یک هفته وجود خواهد داشت که با مصرف دارو های مسکن، کاهش پیدا می کند. بعد از گذشت یک هفته از جراحی فک، بیمار به پزشک جراح خود مراجعه می کند تا شرایطش بررسی شود. تا حدود دو ماه بعد از جراحی بیمار باید تنها غذا های نرم مصرف نماید و بعد از آن می تواند غذاهایی مانند سالاد و یا غذا های آسیاب شده را نیز در رژیم غذایی خود قرار دهد. زمانیکه بیمار روند مراقبتی خود را به درستی رعایت کند، حدود 4 ماه بعد، بهبودی کامل را به دست می آورد و بعد از 6 الی 12 ماه، بیمار باید برای دوره دوم درمان ارتودنسی خود مراجعه کند.

 

Leave A Comment