پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

💉💉بازسازی استخوان فک برای انجام ایمپلنت💉💉

دندانپزشکی در قیطریه

فهرست مطالب

بازسازی استخوان فک برای انجام ایمپلنت

بازسازی استخوان فک چه زمانی لازم است؟

آیا تصمیم به کاشت ایمپلنت دندان گرفته‌اید ؟

برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته یا دندان‌هایی که به دلیل بیماری یا شکستگی از دست رفته اند قصد انجام ایمپلنت را دارید؟

یا به این دلیل که می‌خواهید ایمپلنت کنید که یک لبخند کامل را داشته باشید؟

اگر چنین است، احتمالاً بسیار مشتاق هستید که فرآیند را شروع کنید. به هر حال، شما سزاوار لبخند زیبایی هستید که همیشه می خواستید.

با این حال، قبل از اینکه دکتر سلما یزدی نژاد شروع به انجام فرآیند ایمپلنت دندان کند، ارزیابی کاملی از دهان شما انجام می دهند ، تا حدی برای تعیین اینکه آیا بافت استخوانی فک کافی برای نگه داشتن میله های تیتانیوم ایمپلنت های دندانی در جای خود دارید یا خیر.

به خصوص بدون برخورد به سینوس های فک بالا. داشتن بافت استخوانی کافی مهم است زیرا ایمپلنت‌های دندانی با ترکیب شدن با استخوان‌های فک بیمار کار می‌کنند، بنابراین به طور دائم در جای خود باقی می‌مانند.

اگر بافت استخوان فک کافی برای حمایت از ایمپلنت های دندانی نداشته باشم چه می شود؟

اگر پس از ارزیابی کامل دهان شما، توسط دکتر سلما یزدی نژاد تشخیص دهند که شما بافت استخوانی کافی برای نگه داشتن ایمپلنت های دندانی خود را ندارید، احتمالاً توصیه می کنند قبل از کاشت ایمپلنت، پیوند استخوان فک را انجام دهید. این جراحی دهان شامل استفاده از بافت اهداکننده برای “رشد مجدد” بافت استخوانی فک است.

بازسازی فک به وسیله ایمپلنت

ایمپلنت در قیطریه

اهمیت انتظار برای پیوند استخوان فک قبل از کاشت ایمپلنت

ما می دانیم که احتمالاً برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی خود بسیار مضطرب هستید. اما اگر بافت استخوانی فک کافی ندارید، اگر می‌خواهید از احتمال شکست ایمپلنت جلوگیری کنید، ۶ تا ۹ ماه دیگر برای انجام پیوند استخوان بسیار مهم است.

ایمپلنت‌های دندانی یک گزینه درمانی مناسب هستند که مقدار و کیفیت استخوان کافی برای دستیابی به نتایج عملکردی و زیبایی مورد نظر وجود داشته باشد. کاهش حجم استخوان علل بسیاری دارد. شایع ترین آنها نتیجه موارد زیر است: بیماری پریودنتال، پنوماتیزاسیون سینوس ماگزیلاری، دندان مصنوعی نامناسب طولانی مدت، و پیشرفت عمومی پوکی استخوان با افزایش سن.

پس از از دست دادن یک دندان یا چندین دندان، معمولا افراد دچار مشکلاتی مانند تحلیل لثه و تحلیل استخوان در امتداد فک می شوند. به زبان ساده، از بین رفتن ساختار ریشه دندان از فک منجر به از بین رفتن تراکم استخوان در آن قسمت از فک می شود.

زمانی که افراد دندان های خود را از دست می دهند، از دست دادن استخوان هم می تواند بد باشد. قوس دندانی ممکن است فاقد تراکم استخوان باشد که می‌تواند منجر به مشکلات ظاهری در اطراف لب‌ها و گونه‌ها شود.همچنین می‌تواند منجر به مشکلاتی در دریافت ایمپلنت‌های دندانی برای حمایت از پل‌ها و پروتزها شود.

ایمپلنت در قیطریه

ایمپلنت در قیطریه

برای اطلاعات بیشتر به بخش مقالات و سوالات متداول مراجعه کنید.

هنگامی که بیمار تراکم استخوان را در امتداد قوس دندانی از دست می دهد، می تواند تأثیر قابل توجهی بر توانایی او برای دریافت ایمپلنت دندان داشته باشد. در واقع، اگر ساختار استخوانی کافی در محل وجود نداشته باشد، جراحان دهان نمی توانند هیچ ایمپلنت دندانی را قرار دهند. بدون تراکم استخوان مناسب، شانس درمان موفقیت آمیز ایمپلنت دندان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

خوشبختانه، فرآیندی به نام بازسازی استخوان فک (پیوند استخوان) می تواند تراکم استخوان و توانایی شما برای دریافت ایمپلنت های دندانی را بهبود بخشد.

ما در این مقاله فرآیند بازسازی استخوان فک برای انجام ایمپلنت را به شما توضیح داده ایم. به علاوه اگر شما قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید به شما پیشنهاد می کنیم پیش از این مقاله ، مقاله ایمپلنت دندان و هر آنچه که باید درباره آن را بدانید را مطالعه نمایید.

 

برخی از سوالات مهم که ممکن است برای شما سوال باشد را بررسی می کنیم.

  • پیوند استخوان فک چقدر طول می کشد تا بهبود یابد؟

اگرچه احتمالاً ظرف یک یا دو هفته احساس می‌کنید که به حالت عادی برمی‌گردید، اما بهبود کامل پیوند استخوان می‌تواند بین سه تا نه ماه – گاهی اوقات بیشتر – طول بکشد. زمان بهبودی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع پیوند، ناحیه ای که پیوند در آن قرار داده شده و ظرفیت التیام بدن شما.

  • پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان چقدر دردناک است؟

اکثر بیمارانی که پیوند استخوان دریافت می‌کنند کاملاً بدون درد هستند و تا زمانی که آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنند خوب عمل می‌کنند. دندانپزشک شما همچنین باید منتظر بمانند تا پیوند استخوان با استخوان های طبیعی که از قبل در دهان شما وجود دارد ترکیب شود.

  • آیا می توان با ایمپلنت جراحی فک انجام داد؟

امروزه تکنیک های ایمپلنت طیف وسیعی از راه حل های جایگزینی دندان را برای دندان های از دست رفته ارائه می دهند. ایمپلنت اغلب به اندازه دندان اصلی بیمار قوی است. ایمپلنت یا ریشه مصنوعی تحت بی حسی موضعی در استخوان فک قرار داده می شود و سپس اجازه داده می شود تا بهبود یابد و با استخوان یکپارچه شود.

  • آیا ایمپلنت های دندانی می توانند از دست دادن استخوان را ترمیم کنند؟

هنگامی که بدن دوباره شروع به تحویل کلسیم به استخوان فک می کند، استخوان در اطراف میله تیتانیوم شروع به رشد می کند. در نتیجه، ایمپلنت‌های دندانی ممکن است باعث شوند که از دست دادن استخوان شروع به معکوس کند و می‌تواند پایه محکمی برای دندان‌ها یا تاج‌های جدید ایجاد کند. ایمپلنت های دندانی ظاهر دندان ها را باز می گرداند.

  • چه مدت بعد از پیوند استخوان می توانم غذا بخورم؟

بهتر است قبل از شروع به خوردن تا زمانی که بی حس کننده موضعی کاملاً از بین برود صبر کنید. قابل درک است که مصرف غذای شما در چند روز اول پس از عمل محدود خواهد بود. در 24 ساعت اول با مقدار زیادی مایعات (آبمیوه، شیر، آب) شروع کنید.

  • پیوند استخوان یا ایمپلنت دردناک تر چیست؟

بیمارانی که پیوند استخوان یا سایر روش‌های تکمیلی انجام می‌دهند ممکن است کمی ناراحتی بیشتری نسبت به بیماران معمولی ایمپلنت ساده داشته باشند و برخی از تکنیک‌های جراحی باعث ناراحتی بیشتری نسبت به سایرین می‌شوند.

  • آیا دهان شما می تواند ایمپلنت را رد کند؟

این معمولاً نتیجه سهل انگاری است، مانند مراقبت ناکافی در خانه، بهداشت دندان، یا ضربه پس از عمل. علاوه بر این، ایمپلنت های دندانی نیز ممکن است به دلیل نامرتبی دندان ها رد شوند. سیگار کشیدن همچنین ممکن است منجر به رد ایمپلنت دندان شود.

در طول بازسازی استخوان فک، جراح دهان، استخوان اهداکننده یا بافت سخت مصنوعی را در امتداد قوس دندانی قرار می‌دهد. این بافت سخت با ساختار استخوانی اصلی فک ترکیب می شود و به افزایش تراکم قوس دندانی کمک می کند. به لطف بازسازی استخوان فک، بیماران به تراکم استخوان طبیعی دست می یابند و می توانند ایمپلنت های دندانی دریافت کنند.

  • کاندیدای ایده آل برای بازسازی استخوان فک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کاندیدای ایده آل برای بازسازی استخوان فک باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند تا جراحی دهان خطری برای سلامتی کلی نداشته باشد. آنها همچنین باید در مورد ماهیت جراحی و عوارض جانبی پس از انجام جراحی انتظارات واقع بینانه داشته باشند.

استفاده طولانی‌مدت از پروتز برای بسیاری از افراد سالمند و افراد مسن می‌تواند باعث از بین رفتن تجمعی استخوان شود که نه تنها پروتز فعلی آنها را بی‌فایده می‌کند، بلکه از استفاده تقریباً از هر نوع پروتز مصنوعی جلوگیری می‌کند.

شرایط غیرعادی ممکن است در سنین پایین‌تر رخ دهد که ممکن است با نقایص مادرزادی (فقدان دندان‌های ثنایا – یک اختلال رایج)، درمان‌های ارتودنسی ناکافی، ناهنجاری‌های رشدی روابط فک بالا و پایین، شکاف کام کلاسیک و شاید شایع‌ترین آنها همراه باشد. .. کشیدن دندان درمان نشده که می تواند نیاز به عمل پیوند استخوان را ایجاد کند.

  • جراحی دهان و روند بهبودی بیمار پس از انجام بازسازی استخوان فک برای نجام ایمپلنت به چه صورت می باشد؟

پس از عمل بازسازی استخوان فک، بیماران یک دوره بهبودی خواهند داشت که از چند هفته تا چند ماه طول می کشد. بافت استخوانی جدید باید به استخوان فک موجود بپیوندد و رشد کند تا عمل موفقیت آمیز باشد. جراحان دهان دستورالعمل های دقیقی را در مورد فرآیند پس از عمل و اقداماتی که می توان برای اطمینان از بهبودی مناسب و سریع انجام داد، به بیماران خود ارائه می دهند.

در مورد بازسازی استخوان فک برای انجام ایمپلنت دندان بیشتر بدانید:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازسازی استخوان فک و اینکه چگونه می تواند به شما در کاشت ایمپلنت دندان کمک کند، حتماً همین امروز با دکتر سلمی یزدی نژاد تماس بگیرید. ما مشتاقانه منتظر است تا درباره این موضوعات با جزئیات بیشتری با شما صحبت کنیم.

پیشنهاد می شود که مقاله باید ها و نباید های ایمپلنت دندان را برای اطلاعات بیشتر پس از انجام ایمپلنت را بخوانید.

Leave A Comment