پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

ایمپلنت فوری با بیهوشی (کاشت فوری دندان با بیهوشی )

ایمپلنت فوری دندان با بیهوشی

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که دندان هایتان را از دست داده اید، ایمپلنت دندان می تواند جایگزین مناسبی برای دندان های طبیعی شما باشد. نداشتن دندان هم در زیبایی و اعتماد به نفس افراد و هم در تکلم و غذا خوردن مشکلاتی را به وجود می آورد. امروزه با پیشرفت های فراوان در علم دندان پزشکی دیگر مجبور به تحمل کردن این مشکلات و یا استفاده از دندان مصنوعی نخواهید بود. ایمپلنت دندان جایگزین بسیار مناسب برای دندان طبیعی شما خواهد بود.

اما مراحل و درد زیاد حاصل از کاشت ایمپلنت باعث می شود افراد زیادی به خاطر ترس و استرس از انجام این کار چشم پوشی کنند. در این مطلب قصد داریم روشی را برایتان توضیح دهیم که می تواند درد کاشت ایمپلنت را برای این افراد قابل تحمل کند.

 روش کاشت ایمپلنت با بیهوشی روشی جدید و مدرنی است که برای راحتی و رفع مشکل مراجعان توسط متخصصین در این زمینه به وجود آمده است. در ادامه به توضیح این روش و مراحل انجام این کار خواهیم پرداخت. تا پایان همراه ما باشید.

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت ها جایگزین مدرن و بسیار طبیعی برای دندان های از دست رفته، پروتزها و بریج ها هستند. ایمپلنت دندان از یک پیچ از جنس تیتانیوم تشکیل شده که طی عمل جراحی در استخوان فک کاشته می شود و به مرور زمان با استخوان فک پیوند می خورد که این عمل ممکن است دو تا سه ماه به طول بیانجامد. در این مدت برای این که بی دندان نباشید پزشکتان می تواند  برای قسمت بیرونی یا تاج دندان روکشی موقت همانند دندان طبیعی بسازد.

زمانی که شما یک دندان خود را می کشید و یا به هر دلیلی دندانتان را از دست می دهید، استخوان فک سریعا شروع به تحلیل رفتن می کند. بنابراین زمان برای انجام ایمپلنت فاکتور مهمی است.

پیشنهاد اکثر پزشکان این است که کشیدن دندان و انجام ایمپلنت پشت سر هم و یا حداقل  در یک فاصله زمانی کوتاه انجام شود. به این روش ایمپلنت فوری می گویند. اما اگر زمان زیادی از نداشتن دندان گذشته باشد و استخوان فک تحلیل رفته باشد در این صورت احتیاج به پیوند استخوان خواهید داشت.

کاشت دندان به روش ایمپلنت مزایای زیادی دارد که مهم ترین آن دوام و مقاومت و ماندگاری بالای ایمپلنت ها است. مزیت دیگر آن این است که دیگر نگران شل شدن یا جدا شدن و یا گذاشتن و برداشتن دندان مصنوعی نخواهید بود. دندان ایمپلنت شده با ظاهری کاملا شبیه به دندان طبیعی در جبران اعتماد به نفس از دست رفته تان کمک شایانی به شما خواهد کرد. از طرف دیگر در بهبود گفتار و خوردن و آشامیدنتان به میزان زیادی تاثیر گذار خواهد بود.

بنابراین تحت هر شرایطی بعد از آن که دندان خود را به هر دلیلی از دست دادید بهترین اقدام این است که سریعا شروع به کاشت ایمپلنت کنید حتی اگر از درد زیاد آن می ترسید.

مراحل ایمپلنت فوری دندان با بیهوشی چگونه است؟

آستانه تحمل درد افراد با یکدیگر متفاوت است و هیچ دو فردی با یکدیگر مساوی نیستند. اما گاهی افراد نمی توانند درد دندان پزشکی را تحمل کنند و یا به اصطلاح دچار اختلال ترس از دندان پزشکی یا دنتال فوبیا هستند که در این صورت می توان از راهکار های علمی به وجود آمده استفاده کرد.  یکی از این راه کار ها انجام کاشت ایمپلنت با بیهوشی است.  همچنین کودکان و یا افرادی که در مراحل دندان پزشکی دچار حالت تهوع شدید می شوند و افراد معلول جسمی و ذهنی هم می توانند از این روش استفاده کنند.

البته جالب است بدانید در این روش فرد مراجعه کننده را بیهوش نمی کنند بلکه با استفاده از روش های مدرن و جدید و علمی  فرد به خواب مصنوعی یا سدیشن رفته و تحت عمل قرار می گیرد و هیچ دردی را احساس نمی کند.

در این روش که حتما تحت نظر پزشکان متخصص و در کلینیک های مجهز انجام می شود، تمام تلاش کادر درمان برای این است که از درد و عوارض بیهوشی جلوگیری کنند.

در این روش قبل از شروع هر کار بر روی دندانتان تحت نظر پزشک متخصص بیهوشی سرم آرامبخش به شما تزریق خواهد شد و کمی بعد ازآن شما به خواب خواهید رفت و هیچ گونه دردی را در فرایند درمان احساس نخواهید کرد.

بعد از به خواب رفتن بیمار، دندان پزشک ابتدا اقدام به کشیدن دندان ناسالم خواهد کرد و بلافاصله در سوراخ ریشه پایه ایمپلنت یا همان پیچ تیتانیوم را قرار می دهد. بعد از جراحی لثه و جاگذاری پایه ایمپلنت، متخصص بیهوشی سرم را کم کم قطع می کند و بیمار از خواب بیدار می شود بدون این که دردی را احساس کرده باشد.

این روش همانند بیهوشی است اما مضرات و پیامد های منفی بیهوشی را به دنبال ندارد. داروهایی که در این روش استفاده می شود دز های مختلفی از خفیف تا پیشرفته دارند و بنا بر شرایط بیمار، میزان استرس و ترسش، مدت زمان و نوع درمان متغیر خواهد بود.

با این روش نه تنها یک دندان بلکه کل دندان های فرد در یک جلسه کاشته می شوند. علاوه بر ایمپلنت، جراحی لثه و حتی کشیدن دندان ناسالم هم با بیهوشی امکان پذیر است.

مزایای ایمپلنت دندان با بیهوشی

امروزه روش ایمپلنت دندان با بیهوشی طرفداران زیادی پیدا کرده است و دیگر افرادی که از ترس به دندان پزشک مراجعه نمی کردند بهانه ای برای این کار نخواهند داشت. این روش مزیت های زیادی دارد ازجمله این که معمولا بعد از جاگذاری پایه ایمپلنت حدود دو الی سه ماه زمان نیاز است تا پیوند بین ایمپلنت و استخوان فک جوش بخورد تا بتوان روی آن پایه روکش دندان را قرار داد. برای این کار  بیمار یک جلسه دیگر هم باید در مطب حضور پیدا کند. این کار برای افرادی که ترس و اضطراب از فضای دندان پزشکی دارند کار بسیار سختی است.

 اما در روش ایمپلنت با بیهوشی همه این مراحل در همان یک جلسه انجام می شود و دیگر نیاز به حضور مجدد بیمار نخواهیم داشت. به دلیل آرامشی که در مراحل این نوع از درمان وجود دارد و بیمار حرکات غیر ارادی انجام نمی دهد پزشک هم با آرامش خیال می تواند کارهای خود را بر روی دندان فرد انجام دهد.

ایمپلنت دندان با بیهوشی

در ایمپلنت دندان با بیهوشی خدمات ایمپلنت فوری با بیهوشی بدون درد انجام خواهدشد در این خدمات بیمار هیچگونه دردی احساس نخواهد کرد در کلینیک دندانپزشکی دکتر یزدی نژاد میتوانید با اختیار خود خدمات دندانپزشکی را بدون درد تجربه کنید این کلینیک را میتوان بهترین دندانپزشکی با بیهوشی در تهران در نظر گرفت اگر تصمیم به انجام ایمپلنت فوری با بیهوشی دارید حتما از مشاوره رایگان کلینیک دندانپزشکی قیطریه استفاده کنید.

آیا برای ایمپلنت میتوان از بیهوشی استفاده کرد؟

استفاده از داروی بیهوشی برای ایمپلنت کاملا با در خواست بیمار است اگر آستانه تحمل درد بیمار اندک باشد میتوان از بیهوشی استفاده کرد

One Comment

  1. […] قصد انجام ایمپلنت فوری با بیهوشی دارید قبل از انجام ایمپلنت باید دقت کنید که حتما نسبت […]

Leave A Comment