پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

ایمپلنت دندان جلویی😀😀

فهرست مطالب

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا می توانید در دندان های جلویی خود ایمپلنت انجام دهید؟” answer-0=”کاملا. ایمپلنت های دندانی اغلب یک انتخاب عالی برای جایگزینی دندان های جلویی از دست رفته هستند. در مقایسه با یک بریج دندانی که برای روکش دندان نیاز به دندان‌های مجاور دارد، ایمپلنت‌ها به هیچ وجه روی دندان‌های دیگر شما تأثیر نمی‌گذارند.” image-0=”2065″ headline-1=”h2″ question-1=”ایمپلنت دندان جلو چقدر دردناک است؟” answer-1=”بی حسی موضعی اعصاب اطراف ناحیه ایمپلنت دندان را بی حس می کند. با اعصاب بی حس، می توانید انتظار داشته باشید که در طول عمل ایمپلنت دندان خود هیچ دردی را احساس نکنید. ممکن است گاهی احساس فشار کنید، اما نباید باعث ناراحتی شما شود.” image-1=”2066″ count=”2″ html=”true” css_class=””]

ایمپلنت دندان جلویی

ایمپلنت دندان جلویی از استخوان فک شما محافظت می کند، ظاهر و احساسی دقیقاً شبیه دندان خودتان دارد. ایمپلنت دندان جلویی شباهت زیادی به ریشه دندان طبیعی دارد و استخوان آلوئول را با تحریک مورد نیاز فراهم می‌کند تا از دست دادن استخوان رخ ندهد و اطمینان حاصل شود که استخوان فک شما قوی و سالم باقی می‌ماند. درمان ایمپلنت دندان جلو از قبل برنامه ریزی شده است، عمل جراحی واقعی برای کاشت ایمپلنت دندان جلو سریع است و ممکن است فقط به بی حسی موضعی نیاز داشته باشید. در همان روز یک دندان موقت دریافت خواهید کرد. پس از بهبودی کامل، دندان دائمی جلویی جدید شما ساخته و نصب می شود.

دندان های جلویی شما نسبت به صدمات دندانی کاملا آسیب پذیر هستند و دندانپزشکان اغلب نیاز به درمان بیمارانی دارند که به طور تصادفی یا در حین فعالیت های ورزشی دندان جلوییشان آسیب دیده است. شما همچنین می توانید دندان های جلویی را به دلیل عفونت و پوسیدگی از دست بدهید. هر گونه از دست دادن دندان ناخوشایند است، اما از دست دادن دندان جلویی برای بسیاری از افراد ناراحت کننده است، زیرا ما اغلب عزت نفس و اعتماد به نفس خود را از ظاهر می گیریم.

خوشبختانه، ایمپلنت دندان جلویی می تواند یک راه حل عالی و طولانی مدت ارائه دهد.

ایمپلنت دندان چیست؟

به طور خلاصه، ایمپلنت دندان به طور مصنوعی کل دندان را ترمیم می کند که شامل یک پست یا پیچ کوچک ساخته شده از آلیاژ تیتانیوم یا زیرکونیا است که با جراحی در استخوان فک قرار می گیرد.

پست ایمپلنت در حین استئواینتگراسیون با استخوان فک ادغام می شود که تکمیل آن حدود سه ماه طول می کشد. هنگامی که استئواینتگراسیون به پایان رسید، یک تکیه گاه به پست متصل می شود و درست بالای خط لثه بیرون می زند. اباتمنت تاج ایمپلنت را پشتیبانی می کند.

چرا ایمپلنت دندان را به روش های دیگر برای جایگزینی دندان جلویی انتخاب می کنیم؟

انتخاب های دیگر برای جایگزینی دندان جلویی شامل پروتز یک دندانی یا باله می باشد که تنها یک راه حل موقت است.

گزینه دیگر انتخاب بریج دندانی است که روی دندان های مجاور شکاف نصب می شود. این دندان ها باید به طور اساسی تغییر شکل داده شوند و بسیاری از ساختار اصلی آنها برداشته شود تا بتوان آنها را تاج داد و روکش ها به دندان جلویی جایگزین که پونتیک نامیده می شود متصل می شوند.

اگر دندان‌های جلویی باقی‌مانده شما قوی و سالم هستند، بریج دندان ایده‌آل نیست زیرا دندان‌های مجاور به طور قابل توجهی به سمت پایین کشیده شده‌اند و همیشه باید با روکش‌های دندانی محافظت شوند.

برداشتن مینای دندان از این دندان ها احتمال عفونت و پوسیدگی این دندان ها را در آینده افزایش می دهد. پانتیک بریج دندان فقط روی لثه ها قرار می گیرد و با گذشت زمان، بافت لثه و استخوان زیر آن به تدریج جذب می شود به طوری که می توانید با شکاف نامناسبی در زیر پونتیک مواجه شوید.

در دراز مدت، ایمپلنت دندان ممکن است ارزان تر از بریج دندان باشد. ترمیم های دندانی در نهایت نیاز به تعویض دارند و شما باید برای یک پل سه دندانی یا سه واحدی به جای یک تاج ایمپلنت تک هزینه بپردازید.

مزایای داشتن ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به محافظت از سلامت دندان شما کمک می کند. وقتی دندانی را از دست می‌دهید، دندان‌های طبیعی باقی‌مانده به سمت شکاف منحرف می‌شوند، آنها را بی‌ثبات می‌کند و نحوه گاز گرفتن دندان‌هایتان را تغییر می‌دهد. علاوه بر این، از دست دادن دندان باعث افزایش فشار بر روی دندان های باقی مانده در هنگام گاز گرفتن غذا می شود. جایگزینی دندان با ایمپلنت دندان به پخش یکنواخت این بار کمک می‌کند، بنابراین دندان‌های طبیعی شما به دلیل نیروهای اضافی کمتر دچار سایش یا تراشه می‌شوند.

یکی از مهم ترین دلایل انتخاب ایمپلنت دندان برای دندان جلویی، تأثیر محافظتی روی استخوان فک است. ایمپلنت دندان شباهت زیادی به ریشه دندان طبیعی دارد و استخوان آلوئولی را با تحریک مورد نیاز فراهم می کند تا از دست دادن استخوان رخ ندهد و اطمینان حاصل شود که استخوان فک شما قوی و سالم باقی می ماند.

استخوان اطراف دندان ها که استخوان آلوئولار نامیده می شود، کاملاً شکننده است و می تواند در اثر عفونت دندان از بین برود و بلافاصله پس از از دست دادن دندان شروع به جذب می کند. از دست دادن استخوان بر ثبات دندان‌های مجاور شکاف تأثیر می‌گذارد و می‌تواند زیبایی را تحت تأثیر قرار دهد و در نتیجه شکاف زیر پل پانتیکی که قبلاً ذکر شد ایجاد شود.

فرآیند درمان ایمپلنت دندان جلویی

ارزیابی اولیه

در ابتدا نیاز به مشاوره با دکتر سلما یزدی نژاد، متخصص ایمپلنت دندان قیطریه دارید تا بتواند سلامت دندان شما را ارزیابی کند. اگر دندان جلویی هنوز در دهان شما باشد، دکتر سلما یزدی نژاد آن را به دقت ارزیابی می کند تا مطمئن شود که نمی توان آن را نجات داد.

طرح درمان سفارشی

مرحله بعدی این است که درمان ایمپلنت شما با جدیدترین جراحی با هدایت کامپیوتری برنامه ریزی شود. شما به سی تی اسکن با پرتو مخروطی نیاز دارید که تصاویر سه بعدی دقیقی از دندان جلویی و فک شما ارائه می دهد و به دکتر یزدی نژاد اجازه می دهد تا جراحی ایمپلنت شما را از قبل برنامه ریزی کند و برنامه درمانی سفارشی شما را ایجاد کند.

پیش برنامه ریزی برای جراحی

در این مرحله اطمینان حاصل می شود که ایمپلنت دقیقاً در موقعیت، عمق و زاویه دقیق تعیین شده در برنامه درمانی شما قرار می گیرد. برنامه‌ریزی از قبل جراحی به حذف خطاها کمک می‌کند و در عین حال اطمینان حاصل می‌کند که ایمپلنت دندانی جلویی دریافت می‌کنید که ظاهر و احساس فوق‌العاده و کاملاً کاربردی دارد.

کشیدن دندان و قرار دادن فوری ایمپلنت

اگر نیاز به کشیدن دندان دارید، دکتر سلما یزدی نژاد تقریباً به طور همزمان می تواند این کار را به عنوان کاشت ایمپلنت دندان انجام دهد. او از روشی به نام کشیدن دندان آتروماتیک استفاده خواهد کرد که آسیب به استخوان آلوئول را به حداقل می رساند. همچنین گاهی اوقات می توان مقدار کمی از مواد پیوند استخوان را به طور همزمان به عنوان ایمپلنت دندانی به جای قرار دادن آن در طی یک جراحی جداگانه قرار داد.

جراحی ایمپلنت دندان جلو در کلینیک دکتر سلما یزدی نژاد

از آنجایی که درمان از قبل برنامه ریزی شده است، عمل جراحی واقعی برای کاشت ایمپلنت دندان جلو سریع است و ممکن است فقط به بی حسی موضعی نیاز داشته باشید، اما اگر عصبی هستید، در مورد دندانپزشکی آرام بخش سوال کنید تا اطمینان حاصل شود که احساس راحتی می کنید. و در طول روش ایمپلنت کوتاه دندان جلویی آرام شد. از آنجایی که تمام مراحل آماده سازی و برنامه ریزی از قبل تکمیل شده است، کاشت یک ایمپلنت دندان معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد. پس از آن، دستورالعمل های کاملی در مورد مراقبت از محل تک ایمپلنت در حین بهبودی دریافت خواهید کرد.

بعد از جراحی ایمپلنت دندان جلو چه انتظاری داریم؟

هنگامی که داروی بیهوشی از بین می رود، ممکن است کمی ناراحتی جزئی احساس کنید، اما باید به راحتی با تسکین درد بدون نسخه قابل کنترل باشد. با این حال، احساس درد یا ناراحتی غیرمعمول نیست زیرا جراحی ایمپلنت کوتاه و با دقت برنامه ریزی شده است. اگر برایتان آنتی بیوتیک تجویز کرده‌ایم، لطفا دوره کامل را بگذرانید و دستورالعمل‌های ما را در مورد مراقبت از محل جراحی به دقت دنبال کنید.

نیازی به نگرانی نیست که بدون دندان خواهید ماند

شما یک دندان موقت در همان روز کاشت دندان جلویی خود دریافت خواهید کرد. این دندان بیشتر برای اهداف زیبایی است و باید از گاز گرفتن آن در زمان بهبودی خودداری کنید. احتمالاً به گونه ای ساخته شده است که اطمینان حاصل شود که با دندان های مقابل شما تماس نمی گیرد. هنگامی که بهبودی کامل شد، دندان دائمی جدید شما ساخته و نصب می‌شود و درمان شما تکمیل می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا از لبخند تازه جوان‌شده خود لذت ببرید.

مراقبت از ایمپلنت دندان جلویی

مراقبت از ایمپلنت های دندانی تکی بسیار آسان است و می توان آنها را مانند دندان های طبیعی خود مسواک زد و نخ دندان کشید. شما باید متعهد شوید که از ایمپلنت دندان خود مراقبت کنید، حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید، و معاینه و تمیز کردن منظم دندان شما بسیار مهم است. اگرچه ایمپلنت دندان جلویی شما ممکن است مصنوعی باشد، اما بافت اطراف آن مطمئناً اینطور نیست.

بدون مراقبت مناسب، این بافت ها می توانند عفونی شوند و در نهایت منجر به شکست ایمپلنت شوند. ایمپلنت دندان آنقدر درمان شگفت انگیز است که مطمئناً نمی خواهید این اتفاق بیفتد! با مراقبت مناسب، ایمپلنت دندان جلوی شما باید سال ها یا حتی مادام العمر دوام بیاورد.

ترس از جراحی ایمپلنت

جراحی ایمپلنت دندان جلو در کلینیک دکتر سلما یزدی نژاد برای کاشت دندان ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما اینطور نیست! این روش معمولا کوتاه است. دکتر یزدی نژاد یک ایمپلنت را در یک ساعت یا حتی کمتر انجام می دهد. همچنین، بسیاری از دندانپزشکان ایمپلنت دندان، از جمله دکتر یزدی نژاد، برای بیماران عصبی یا افرادی که نیاز به چندین ایمپلنت دندان دارند، آرامبخش دندان ارائه می دهند.

می توانید مطمئن باشید که در طول این درمان ایمپلنت دندان جلویی راحت و آسوده خواهید بود، بنابراین اجازه ندهید که شما را ناامید کند.

تنها کاری که نیاز دارید لذت بردن از زندگی بدون دندان مصنوعی نامناسب است.

Leave A Comment