پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

آیا کسانی که سرطانشان بهبود یافت می توانند ایمپلنت دندان دریافت کنند؟👩‍🔬👩‍🔬

ایمپلنت در بیماران سرطانی

فهرست مطالب

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا در صورت ابتلا به سرطان می توانید ایمپلنت دندان انجام دهید؟” answer-0=” شیمی درمانی می تواند بر ساختار استخوان شما تأثیر بگذارد و اغلب خود استخوان را ضعیف می کند. حتی اگر استخوان فک شما بعد از شیمی درمانی دوباره رشد کرده باشد، باز هم ممکن است تراکم کمتری داشته باشد و نتواند به درستی ایمپلنت را نگه دارد.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”چه کسانی برای کاشت دندان مناسب نیستند؟” answer-1=”افرادی که داروهای خاصی مانند استروئیدها یا داروهایی که سیستم ایمنی را سرکوب می کنند مصرف می کنند، ممکن است کاندیدای مناسبی نباشند. و افرادی که عادات خاصی دارند، مانند افرادی که به شدت دندان قروچه یا فشار می دهند، ممکن است فشار زیادی به ایمپلنت وارد کنند و باعث آسیب طولانی مدت شوند. ” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

آیا کسانی که سرطانشان بهبود یافت می توانند ایمپلنت دندان دریافت کنند؟

ایمپلنت های دندانی به قرار دادن دندان مصنوعی تیتانیومی پیچ مانند در فک گفته می شود که مانند دندان طبیعی شما به نظر می رسد و عمل می کند. ایمپلنت های دندانی بهترین نوع جایگزینی دندان در بازار امروز هستند. با این حال، ممکن است همه افراد برای انجام درمان ایمپلنت دندان مناسب نباشند، به خصوص برای بیمارانی که تحت درمان سرطان قرار گرفته اند. اگر شما یا عزیزانتان بیمار سرطانی هستید، ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید آیا شما یا عزیزانتان واجد شرایط کاشت ایمپلنت دندان هستید یا خیر.

ایمپلنت در بیماران سرطانی

محل پرتودرمانی

اگر تحت پرتودرمانی قرار گرفته باشید، خطر شکست ایمپلنت دندانی شما به طور قابل توجهی بیشتر از سایر بیماران خواهد بود. پزشکی مدرن و فناوری پیشرفته اجازه داده است که پرتو درمانی در یک منطقه متمرکز شود. بنابراین، اگر پرتودرمانی شما در مکان‌هایی دور از دهان شما باشد، ممکن است هنوز برای کاشت ایمپلنت دندان مشکلی نداشته باشید. با این حال، برای بیمارانی که تحت پرتودرمانی در ناحیه سر یا گردن قرار گرفته‌اند، به احتمال زیاد باعث آسیب رساندن به ساقه شما شده است. این موضوع شرایط شما را برای ایمپلنت دندان نامناسب می کند زیرا احتمال شکست ایمپلنت های دندانی در مقایسه با یک بیمار معمولی ۲ یا ۳ برابر بیشتر است. میزان تابشی که در معرض آن قرار می گیرید نیز بر میزان خرابی تأثیر دارد. در مجموع، هر چه پرتودرمانی از دهان شما دورتر باشد، میزان موفقیت ایمپلنت دندان شما بیشتر خواهد بود.

اگر پرتودرمانی خیلی وقت پیش اتفاق افتاده باشد نتیجه به چه صورت است؟

بسیاری از بیماران هستند که معتقدند کاشت ایمپلنت دندان خوب است زیرا پرتودرمانی آنها مدت ها پیش انجام شده است. به هر حال، این چنین نیست. تا زمانی که قبلا تحت پرتو درمانی قرار گرفته اید، می تواند مشکلات بزرگی ایجاد کند و خطر شکست ایمپلنت های دندانی را افزایش دهد. مهم است که دندانپزشک خود را در مورد تمام پرتودرمانی ها، صرف نظر از مدت زمانی که اتفاق افتاده است، آگاه کنید.

ایمپلنت در بیماران سرطانی

مراقبت های فوری پس از ایمپلنت های دندانی در بیماران سرطانی

پس از هر عمل جراحی دهان، تمیز نگه داشتن دهان تا حد امکان و تا زمانی که استخوان به طور کامل بهبود یابد، بسیار مهم است. برای کمک به بهبودی خود و جلوگیری از عوارض، این مراحل را دنبال کنید:

  • نوشیدنی های سرد بنوشید
  • در شب جراحی، «با یک مسواک ملایم» مسواک بزنید
  • پس از 24 ساعت اول، 2 تا 3 بار در روز دهان خود را با آب نمک شستشو دهید
  • در صورت نیاز از یخ استفاده کنید.
  • در ابتدا، یک رژیم غذایی نرم برای چند هفته اول بهترین است، پس از آن می توانید به آرامی غذاهای سفت تر را معرفی کنید. مطمئن باشید به زودی می توانید از انواع غذاها لذت ببرید.
  • هیچ روش خاصی برای تمیز کردن ایمپلنت های دندانی شما وجود ندارد، فقط مطمئن شوید که به همان اندازه که از دندان های طبیعی خود مراقبت می کنید، از آنها نیز مراقبت می کنید. رعایت بهداشت کامل دهان برای جلوگیری از بیماری های اطراف ایمپلنت ضروری است.

 

با انکولوژیست خود مشورت کنید:

هنگام تعیین اینکه آیا برای انجام ایمپلنت دندان، پس از پرتودرمانی مناسب هستید یا خیر، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. اگر مطمئن نیستید، با متخصص سرطان و دندانپزشک خود مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف سابقه پزشکی شما را می دانند و آنها را از نگرانی های خود مطلع کنید. قبل از تصمیم گیری از تمام خطرات ناشی از جراحی ایمپلنت دندان آگاه باشید.

ایمپلنت در بیماران سرطانی

از دندانپزشک دکتر سلما یزدی نژاد بپرسید:

در کلینیک دندانپزشکی دکتر سلما یزدی نژاد واقع در قیطریه، ما متعهد هستیم که اطمینان حاصل کنیم که هر بیمار در انتخاب خود برای انجام ایمپلنت دندان کاملاً مطلع و مطمئن است. دکتر سلما یزدی نژاد از دندانپزشکان مجرب و با استعداد است که آماده کمک به شما در طول درمان شما برای کاشت ایمپلنت دندان می باشد. ما سابقه پزشکی شما و هرگونه ملاحظات و نگرانی هایی را که برای ارزیابی واجد شرایط بودن شما برای ایمپلنت دندان دارید، در نظر می گیریم. نظرات مشتریان راضی ما بهترین گواه بر این است که ما بهترین دندانپزشک برای شما هستیم. بنابراین، دیگر منتظر نمانید و برای تعیین وقت قبلی با ما تماس بگیرید!

Leave A Comment