پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02122694515

تلفن تماس : 02122694515
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

آیا در صورت کاشت ایمپلنت دندان می توانم درمان ارتودنسی انجام دهم؟

فهرست مطالب

[sc_fs_faq html=”true” headline=”h2″ img=”2010″ question=”ایمپلنت بهتر است یا ارتودنسی؟ ” img_alt=”” css_class=””] در حالی که ایمپلنت جایگزینی مستقیم برای دندان از دست رفته خواهد بود، بریس ها (ارتودنسی) دندان ها را در جهت خاصی مانور می دهند و منجر به بسته شدن فضای باقی مانده از زمان از دست دادن دندان می شود. [/sc_fs_faq]

آیا در صورت کاشت ایمپلنت دندان می توانم درمان ارتودنسی انجام دهم؟

در عمل ارتودنسی، تعداد زیادی از بزرگسالان را می بینیم که می خواهند لبخند خود را با بریس بهبود بخشند. البته اکثر بزرگسالان در گذشته کارهای دندانپزشکی دیگری از جمله روکش، پرکردن و ایمپلنت دندان انجام داده اند.

دندان های از دست رفته و نامرتب را می توان و باید اصلاح کرد زیرا زندگی با لبخند بهتر است! حتی اگر ایمپلنت های دندانی یا سایر کارهای دندانپزشکی را قبلاً انجام داده اید، باز هم می توان با بریس به نتایج عالی دست یافت.

تعدادی از عوامل وجود دارد که به ارتودنتیست شما کمک می کند تا تشخیص دهد که آیا بریس ها یا ایمپلنت ها بهترین قدم اول هستند یا خیر. بیایید بررسی کنیم که چگونه این درمان ها می توانند در کنار هم کار کنند تا لبخندی زیبا ایجاد کنند که تا آخر عمر باقی بماند.

 

ایمپلنت های دندانی چیست؟

ایمپلنت دندان جایگزینی دائمی برای دندان از دست رفته است. یک جراح یک پایه تیتانیومی را در استخوان فک می کارد تا به عنوان محل نصب تاج همرنگ دندان جایگزین دندان اصلی باشد.

چند نکته مهم در مورد ایمپلنت دندان:

 • 15 میلیون آمریکایی جایگزین تاج و بریج برای دندان های از دست رفته دارند.
 • 5 میلیون نفر در ایالات متحده وجود دارند، که ایمپلنت دارند و این تعداد هر سال در حال افزایش است.
 • میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی 98 درصد است.
 • ایمپلنت‌ها معمولاً بیش از 20 سال دوام می‌آورند و اغلب با مراقبت خوب تا آخر عمر باقی می‌مانند.
 • ایمپلنت ها می توانند از کوچک شدن یا خراب شدن استخوان فک به دلیل از دست دادن دندان جلوگیری کنند.
 • از آنجایی که ایمپلنت روی استخوان ثابت است، در طول درمان ارتودنسی قابل جابجایی نیست. با این حال، مانع از تراز کردن بقیه دندان‌های شما در اطراف ایمپلنت بریس نمی‌شود.

برنامه ریزی برای لبخند عالی

اولین قدم در روش ارتودنسی و ایمپلنت های دندانی ، مراقبت از بریس است. این به بریس‌ها اجازه می‌دهد تا فضایی کاملاً هماهنگ برای ایمپلنت دائمی ایجاد کنند.

مزایای داشتن بریس قبل از کاشت عبارتند از:

 • دندان های موجود بدون هیچ مانعی برای کار به راحتی جابجا می شوند.
 • بریس ها فاصله ایده آلی برای قرار دادن صحیح ایمپلنت در بار اول ایجاد می کنند.
 • یک برنامه درمانی ترکیبی بهترین نتایج ممکن را به همراه خواهد داشت.
 • یک روش ایده آل برای نصب، نگهداری یا درمان ارتودنسی است.

 

ایمپلنت به عنوان کمکی برای درمان ارتودنسی

گاهی اوقات، دندانی که از دست می‌رود دقیقاً همان دندانی است که ارتودنتیست شما به‌عنوان یک نقطه لنگر برای صاف کردن دندان‌های شما نیاز دارد. پست تیتانیومی و یا روکش متصل شده ممکن است لازم باشد ابتدا قرار گیرد تا ساختار و ثبات لازم برای حرکت سریع دندان را فراهم کند. این رویکرد استفاده از ایمپلنت برای انکوریج از برنامه ریزی دقیق و همکاری بین جراح ایمپلنت و یک متخصص ارتودنسی با تجربه بهره می برد.

پست های تیتانیومی کوچک را نیز می توان فقط به منظور ایجاد نقاط لنگر برای درمان ارتودنسی قرار داد. این دستگاه‌ها که دستگاه‌های لنگر موقت (TADs) نامیده می‌شوند، می‌توانند حرکت سریع‌تر دندان را با ناراحتی کمتری در زمانی که به درجات بیشتری از اصلاح نیاز است، ارائه دهند. در برخی موارد حتی می توانند سرپوش را تعویض کنند!

در موارد دیگر، ممکن است تشخیص دهید که دندان از دست رفته تحت تأثیر بریس‌های شما قرار نمی‌گیرد و می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید ایمپلنت را قبل از نصب بریس‌هایتان قرار دهید یا خیر. داشتن ارتباط عالی با متخصص ارتودنسی و جراح دندان به دستیابی به شگفت انگیزترین لبخند ممکن کمک می کند.

اگر دندان هایم از دست رفته باشد می توانم بریس داشته باشم؟

در بسیاری از موارد، می‌توانید و احتمالاً باید بریس‌هایی برای اصلاح نتایج یک دندان از دست رفته داشته باشید. زمانی که دندان از دست رفته باشد، دندان‌های مجاور می‌توانند برای پر کردن فضا به سمت بالا بروند. بریس ها تراز را باز می گرداند و فضا را باز نگه می دارد. این سناریوی ایده آل، برای کاشت ایمپلنت دندانی را فراهم می کند، که منجر به بهترین عملکرد، بهبود سلامت دهان و بهترین نتایج از نظر زیبایی شناختی می شود.

 

آیا می توان از بریس به جای ایمپلنت دندان استفاده کرد؟

گاهی اوقات، از دست دادن دندان موهبتی برای مراقبت های ارتودنسی شماست. اگر شلوغی بیش از حد دلیل ناهماهنگی باشد، بریس ها می توانند در حین صاف کردن دندان ها، آن فضا را پر کنند. این ممکن است دلیل خوب دیگری برای مشورت با متخصص ارتودنسی قبل از کاشت ایمپلنت باشد.

ارزیابی ارتودنسی تعیین می کند که آیا استفاده از بریس به جای ایمپلنت دندان گزینه خوبی برای شما است یا خیر. عوامل مهم شامل این است که کدام دندان از دست رفته است.

 

اگر قبلاً ایمپلنت دندان داشته باشم چه می شود؟

اگر قبلاً ایمپلنت دندانی داشته اید، هنوز هم می توانید لبخندی را که می خواهید داشته باشید. مهم این است که یک ارتودنتیست مورد اعتماد خود را پیدا کنید تا شما را از طریق انتخاب ها و گزینه های موجود راهنمایی کند. خیلی به این بستگی دارد که چه مدت پیش ایمپلنت شما قرار داده شده است و اینکه آیا می تواند ثابت بماند در حالی که هنوز به درستی تراز نشده است.

مزایای قرار دادن ایمپلنت دندان قبل از گرفتن بریس عبارتند از:

 • اصلاح حرکت دندان ها در اطراف ایمپلنت که در طول زمان اتفاق می افتد.
 • ایجاد نقطه لنگر قوی و حرکت سریع تر دندان های اطراف.
 • استفاده از گزینه Invisalign یا دیگر بریس های نامرئی را آسان تر می کند.
 • عدم وجود شکاف یا از دست دادن دندان در لبخند شما در طول درمان.

 

اگر تاج، پرکننده یا وسایل دیگر داشته باشم چه می‌شود؟

در ویزیت اولیه شما با متخصص ارتودنسی، او تایید می کند که پرکردگی ها و سایر وسایل دندانی شما مشکلی در بریس های شما ایجاد نمی کند. گاهی اوقات نوع بریس هایی که انتخاب می کنید به این عوامل بستگی دارد و در برخی مواقع فقط تنظیمات جزئی لازم است.

 

پر کردن:

اینها به ندرت مشکلی را ایجاد می کنند که با اضافات جزئی قابل حل نیست. به عنوان مثال، پر کردن های بزرگ ممکن است نیاز به افزودن فاصله های باند لاستیکی بیشتری داشته باشد.

تاج ها:

اگر تاج دارید از بریس‌های فلزی سنتی می‌توان استفاده کرد، اگرچه به نوع متفاوتی از چسب دندان نسبت به دندان‌های طبیعی نیاز دارند. اگر تاج دارید، اینویزیلاین نیز ممکن است انتخاب خوبی باشد زیرا هیچ چسبی برای سینی های تراز شفاف لازم نیست.

روکش ها:

روکش‌های موجود می‌توانند برخی از درمان‌های ارتودنسی را محدود کنند، اما معمولاً می‌توان با استفاده از بریس‌های Invisalign، با چسباندن براکت‌ها به پشت دندان‌ها یا با استفاده از چسب‌های مخصوص در صورتی که براکت‌ها روی روکش‌های دندانی قرار داده شوند.

لبخند شما در نوع خود بی نظیر است

مهم نیست چه چیزی مانع از آن می شود، راهی برای لبخند کامل شما وجود دارد. بهترین متخصص ارتودنسی کسی است که با شما مانند خانواده رفتار می کند و تجربه گسترده ای برای گنجاندن چالش های منحصر به فرد شما در برنامه های درمانی فردی و خدمات ارتودنسی شخصی دارد.

تیم های متخصص دکتر سلما یزدی نژاد مشاوره رایگان به شما ارائه می دهند و می توانند به شما در تصمیم گیری برای دریافت ایمپلنت یا بریس کمک کنند. اگر در مورد موقعیت ایمپلنت فعلی خود می‌پرسید یا هر نگرانی دیگری در مورد بهبود لبخند خود دارید، همین امروز با ما در تماس باشید.

تیم ما وقف تغییر زندگی با لبخندهای زیبا و سالم به شما است. ما بی صبرانه منتظر ملاقات با شما هستیم و به شما کمک می کنیم تا تجربه ارتودنسی را برای شما سرگرم کننده، هیجان انگیز و باارزش کنیم. با ما در تماس باشید تا مراقبت عالی را در یک محیط آرامش بخش تجربه کنید.

Leave A Comment